PIELGRZYMKA ROLNIKÓW NA JASNĄ GÓRĘ

Pielgrzymka, która wyruszyła 2 lipca br. z Otynia jest to już 36 Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej na Jasną Górę. Wymarsz pielgrzymów poprzedziła tradycyjnie uroczysta msza św. celebrowana w tym roku przez Biskupa Seniora Pawła Sochę Biskup P. Socha powiedział, że pielgrzymka niesie do Częstochowy wiele intencji, właściwie tyle ilu jest pielgrzymów, jednak należy pamiętać również tej, która dotyczy rolników, tj. intencji za dobre plony. W uroczystej mszy, a później w odprowadzeniu pielgrzymów z Otynia, uczestniczyło wielu przedstawicieli urzędów i instytucji z terenu województwa w tym Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszym oraz Prezes Lubuskiej Izby Rolniczej Stanisław Myśliwiec. Tradycją jest również uczestnictwo pocztu sztandarowego LIR w tym wydarzeniu, którą w tym roku podtrzymali: Marek Strzelczyk, Andrzej Ławniczek oraz Adam Puchała, za co serdecznie dziękujemy.

Życzymy wszystkim pielgrzymom wytrwałości, optymalnej pogody do marszu oraz planowanego dotarcia w niezmienionym składzie do Sanktuarium w Częstochowie.

GALERIA

 

 

 Źródło
 Lubuska Izba Rolnicza
 http://lir.agro.pl/
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

fot 1 150x150
TAGI: ; pielgrzymka; również; stanisław; pielgrzymów; województwa;  ; która; rolnikÓw; gÓrĘ; jasnĄ; wydarzeniu; ; sztandarowego; pocztu; uczestnictw;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »