Obchody 25-lecia ARiMR na Ziemi Łódzkiej

Obchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkimObchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkim

Obchody jubileuszowe 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie łódzkim odbyły się 25 sierpnia 2019 r., podczas drugiego dnia XXVIII Wystawy Rolniczej ROL-SZANSA 2019 w Bartoszewicach.

W konferencji, która odbyła się pod hasłem „Unowocześniamy rolnictwo i obszary wiejskie”, wzięli udział m.in. parlamentarzyści Ziemi Łódzkiej, prezes ARiMR Maria Fajger oraz pracownicy Agencji, przedstawiciele władz wojewódzkich, instytucji rolniczych.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą polową odprawioną na terenie wystawy, podczas której podziękowaliśmy za 25 lat wspólnej, ciężkiej pracy na rzecz rolnictwa.

W dalszej części, na głównej scenie plenerowej, dyrektor Łódzkiego Oddziału Regionalnego ARiMR Dominik Hamrin przywitał przybyłych gości, dziękując przede wszystkim pracownikom Agencji, a także rolnikom oraz  przedstawicielom innych instytucji rolniczych za wzorową współpracę przy wspólnym wypełnianiu misji unowocześniania polskiej wsi.  Następnie prezes ARiMR Maria Fajger przedstawiła działania Agencji podejmowane na rzecz polskiego rolnictwa przez dotychczasowe ćwierć wieku jej istnienia.

Podczas obchodów jubileuszowych zasłużeni pracownicy ARiMR wyróżnieni zostali odznaką honorową „Zasłużony dla rolnictwa” przyznawaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz medalem za długoletnią służbę przyznawanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, które wręczyła prezes Fajger.

O oprawę artystyczną jubileuszu zadbał Amatorski Zespół Regionalny im. Wł. St. Reymonta z Lipiec Reymontowskich, przedstawiając swój sztandarowy program, oparty na motywach powieści „Chłopi” – „Wesele Boryny”.

Po uroczystościach zaplanowanych na scenie głównej dyrektor Dominik Hamrin wspólnie z prezes Marią Fajger posadzili pamiątkowy dąb, sadzonkę z programu „100 tys. drzew na stulecie województwa łódzkiego” .

Dalsza część uroczystości odbyła się w namiocie konferencyjnym. Tu zebrani wysłuchali wykładu pt.  „Podsumowanie Wspólnej Polityki Rolnej 2014-2020 z uwzględnieniem zmian na kolejny okres programowania” , wygłoszonego przez Wiolettę Dudek-Mozgę, kierownika Biura Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich Łódzkiego OR ARiMR.

 

 Źródło
 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm Lodz 25 lat slider 52b1dafb78
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: prezes; rolnictwa; 25-lecia; fajger; obchody; dyrektor; Łódzkiego; dominik; hamrin; instytucji; agencji; ; pracownicy; głównej; odbyła; scenie; Łódzkiej; restrukturyzacji; podczas; a;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »