II Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”

W dniu 25.08.2019 r. w Kolnie na Podlasiu Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podziękowali rolnikom za ich ciężką pracę.

Obchody II Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni Polskiej Wsi” rozpoczęła polowa Msza Święta, podczas której podziękowano za tegoroczne plony i poświęcono tradycyjne wieńce dożynkowe. W kolneńskich uroczystościach uczestniczyli parlamentarzyści i samorządowcy z całego regionu, przedstawiciele duchowieństwa oraz władze innych województw.

Podczas inauguracyjnego przemówienia, Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że: „tradycja polskiej wsi to ta, na której budujemy naszą przyszłość.” Podkreślił również, wyjątkowość produktów od polskich rolników, które coraz częściej goszczą na zachodnich stołach a ich eksport rośnie z roku na rok, co przyczynia się  do poprawy sytuacji polskiej wsi. Zwracając się do zgromadzonych Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że polskie rolnictwo to wielka szansa dla rozwoju kraju. Zaprosił wszystkich polityków do  współpracy na rzecz polskiej wsi. Podkreślił również fakt, że polska wieś i polskie rolnictwo zapewnia polskiemu społeczeństwu bezpieczeństwo żywnościowe a nasze rodzime produkty są najwyższej jakości.

W strefie kulinarnej zadbano o smaczne, polskie jedzenie, gdzie można było degustować lokalne potrawy i produkty. Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Polska smakuje przygotowane przez KOWR gdzie serwowano tradycyjne pierogi, świeże jabłka z polskich sadów oraz inne przysmaki. Na pozostałych kramach wystawowych był również tradycyjny bigos z kiełbaską i polska wieprzowina. Nie zabrakło także Kół Gospodyń Wiejskich, które częstowały odwiedzających swoimi tradycyjnymi wyrobami, ciastami i smakołykami. Na stoiskach resortowych instytucji związanych z rolnictwem pracownicy udzielali informacji i porad zainteresowanym tematami rolniczymi. Na uczestników dożynkowego festynu czekało szereg atrakcji. Na scenie wystąpiły zespoły folklorystyczne z całej polski a na zakończenie polska gwiazda muzyki rock.

 

 

 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

001 k miniatura
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; ; polskiej; polska; polskie; ogólnopolskie; której; Święto; rolnictwo; które; polskich; podkreślił; tradycyjne; również; ardanowski; krzysztof; premier; m;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »