ODSZKODOWANIA ZA SUSZĘ NA OBIEKTACH STAWOWYCH URUCHOMIONE

Komitet Stały Rady Ministrów w dniu 3 grudnia 2015 r. przyjął projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniający rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zmiana (po podpisaniu rozporządzenia i opublikowaniu) umożliwi udzielanie pomocy dla podatników podatku rolnego rolników-rybaków, którzy w 2015 r. prowadzili chów i hodowlę ryb słodkowodnych na obszarze gmin, w których wystąpiła susza (w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich).

Pomoc będzie udzielana w wysokości 300 zł na 1 ha zarybionych stawów rybnych w formule pomocy _de minimis_ w sektorze rybołówstwa i akwakultury co oznacza, że wysokość pomocy nie będzie mogła przekroczyć równowartości 30 tys. euro dla podatnika podatku rolnego. Aby uzyskać pomoc niezbędne będzie złożenie wniosku w powiatowym biurze ARiMR w terminie do 14 grudnia 2015 r.

Źródło: Pan Karp

Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: będzie; pomocy; rozporządzenia; odszkodowania; podatku; ministrów; grudnia; obiektach; suszĘ; formule; rybnych; sektorze; rybołówstwa; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »