Nowe Standardy MSC na warsztatach WWF

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty z zakresu systemów certyfikacji produktów rybnych


Nowe Standardy MSC dotyczące Certyfikacji Łańcucha Dostaw MSC obowiązują od 1 września 2015 roku. Warsztaty z zakresu systemów certyfikacji produktów rybnych realizowanych w ramach projektu „Kampania na rzecz ochrony różnorodności biologicznej mórz i oceanów” przez WWF Polska, są doskonałą okazją, aby przybliżyć przetwórcom, sprzedawcom ryb i owoców morza, restauratorom i szefom kuchni nie tylko Program Certyfikacji MSC, ale także szanse i możliwości jakie niesie ze sobą posiadanie produktów ze znakiem MSC.
Podczas warsztatów eksperci zaproszeni przez WWF Polska, w gronie których znajdą się również przedstawiciele MSC Polska, poruszą następujące tematy:


Certyfikacja rybołówstwa i jej znaczenie w łańcuchu dostaw
Certyfikacja w łańcuchu dostaw – omówienie standardów
Wpływ zaopatrywania w produkty rybne na zachowanie różnorodności biologicznej mórz i oceanów
Zasady stosowania znaków i certyfikatów na produktach rybnych i owocach morza umożliwiające konsumentom włączenie się w ochronę różnorodności biologicznej mórz i oceanów
W ramach projektu odbędą się cztery jednodniowe warsztaty.


Warsztaty dla przetwórców ryb i/ lub owoców morza odbędą się w dwóch terminach: 30 marca w Hotelu Nadmorskim w Gdyni oraz 8 kwietnia w Hotelu Ibis w Warszawie.


Warsztaty dla restauratorów, menadżerów restauracji, szefów kuchni, firm cateringowych, stołówek, sprzedawców sklepów rybnych i stoisk z rybą w sieciach handlowych (podmiotów bezpośrednio obsługujących klienta (CFO), odbędą się w dwóch terminach: 29 marca w Hotelu Nadmorskim w Gdyni oraz 7 kwietnia w Hotelu Ibis w Warszawie.
Udział w Warsztatach należy potwierdzić do dnia 6 marca 2016 roku poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który można uzyskać pisząc na adres warsztatywwf@gmail.com.
Warsztaty z zakresu systemów certyfikacji produktów rybnych realizowanych w ramach projektu „Kampania na rzecz ochrony różnorodności biologicznej mórz i oceanów” finansowane są ze środków pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

 O MSC
MSC (Marine Stewardship Council) jest niezależną, międzynarodową organizacją pozarządową. Wraz z naukowcami, rybakami oraz organizacjami ekologicznymi MSC opracowało standardy środowiskowe w zakresie zrównoważonego rybołówstwa, aby promować przyjazne środowisku praktyki rybackie wśród konsumentów i partnerów na całym świecie. Działania MSC obejmują wyróżnianie odpowiedzialnych praktyk rybackich certyfikatem MSC, certyfikację w łańcuchach dostaw, współpracę z partnerami biznesowymi oraz programy edukacyjne wpływające na decyzję zakupowe konsumentów na całym świecie.
Niebieski certyfikat MSC znajdujący się na produktach rybnych i owocach morza pochodzących ze zrównoważonych połowów, gwarantuje, że pochodzą one ze stabilnych i dobrze zarządzanych łowisk, a produktami rybnymi i owocami morza będziemy cieszyć się zarówno my jak i przyszłe pokolenia. www.msc.org/pl
Już ponad 250 grup rybackich z ponad 30 krajów świata posiada certyfikat MSC, a blisko kolejnych 100 przechodzi obecnie proces certyfikacji. Programem objętych jest już 10% światowych połowów. Dzięki temu na całym świecie dostępnych jest już ponad 26 000 produktów rybnych oznaczonych niebieskim certyfikatem MSC.

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: rybnych; certyfikacji; produktów; ramach; standardy; hotelu; mórz; różnorodności; biologicznej; polska; ; odbędą; projektu; całym; zakresu; systemów; warsztatach;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »