Niekorzystne zjawiska atmosferyczne monitorowane

Dziś odbyło się pierwsze, organizacyjno-techniczne posiedzenie Grupy Zadaniowej ds. monitoringu występowania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych powodujących straty i szkody w rolnictwie (GZ ds. NZA).

Foto. I posiedzenie zespołu

Foto. I posiedzenie zespołu

Celem było sprawdzenie stanu przygotowań resortu rolnictwa do działań na wypadek wystąpienia niekorzystnych zdarzeń pogodowych.

Posiedzeniu przewodniczył podsekretarz stanu Rafał Romanowski.

- Musimy być przygotowani na ewentualne, niekorzystne zjawiska atmosferyczne, które powodują straty w gospodarstwach – podkreślił podsekretarz stanu.

- Chcemy wprowadzić jednolity protokół dla wszystkich komisji powoływanych przez wojewodów do szacowania strat w gospodarstwach, które ucierpiały w wyniku oddziaływania tych zjawisk – dodał wiceminister.

Podsekretarz stanu Rafał Romanowski podkreślił, że w tym roku mamy do wykorzystania prawie 1 mld złotych na dopłaty do składek ubezpieczeniowych. Znowelizowane przepisy prawne wraz z większą pulą pieniędzy powinny służyć zwiększeniu powszechności ubezpieczeń upraw i zwierząt gospodarskich.

Jak podkreślił wiceminister pierwsze firmy już w tym tygodniu będą ubezpieczać rolników, w tym także od suszy. W przypadku ubezpieczania pojedynczych zjawisk będzie możliwa dopłata do składek do 65% ich wysokości.

 


Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Niekorzystne zjawiska atmosferyczne monitorowane 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: niekorzystne; zjawisk; zjawiska; podkreślił; składek; ; rolnictwa; rafał; podsekretarz; które; niekorzystnych; straty; atmosferyczne; monitorowane; posiedzenie; pieniędzy; dodał; w;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »