Nauka doradztwu rolniczemu

W dniu 11 czerwca br. odbyła się kolejna konferencja z cyklu „Nauka doradztwu rolniczemu”, zorganizowana przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu. Tym razem specjaliści zaprezentowali tematy związane z chowem i hodowlą bydła mięsnego w Polsce.

Współorganizatorami konferencji byli: Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego reprezentowany przez prezesa Jacka Zarzyckiego oraz Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego z prezesem Jerzym Wierzbickim. Konferencja odbyła się w gospodarstwie Łukasza Karmowskiego w Radziczu (woj. kujawsko-pomorskie).

Jako pierwszy wystąpił Dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Pan Jacek Węsierski. W swoim przemówieniu podkreślał konieczność wspierania liderów w konkretnych gałęziach rolnictwa, bo to właśnie oni wprowadzają innowacje i poprawiają opłacalność produkcji rolnej.

Głównym gościem konferencji był dr Jim Mazurkiewicz z Texas A&M University. Jest to wybitny specjalista z dziedziny oceny bydła mięsnego. Wraz z dr Marcinem Gołębiewskim z SGGW w Warszawie mówili o ocenie wartości użytkowych bydła mięsnego oraz przeprowadzili warsztaty praktycznej oceny pokroju bydła różnych grup wiekowych w stadzie Łukasza Karmowskiego.

Ponadto poruszane były tematy związane z efektywnym żywieniem bydła, oraz możliwością wykorzystania do tego celu produktów ubocznych przemysłu rolno-spożywczego. Przykładem takiego rozwiązania jest gospodarstwo Łukasza Karmowskiego, w którym do żywienia stada wykorzystuje się produkt uboczny powstały we własnej gorzelni.

125ml milk

a70735264be6513812ef12eab2d60e01
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: bydła; mięsnego; doradztwu; doradztwa; rolniczego; Łukasza; związane; brwinowie; producentów; konferencji; tematy; odbyła; centrum; konferencja; rolniczemu; przeprowadzili; poruszane; karm;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »