Najlepsi rolnicy i przedstawiciele agrobiznesu uhonorowani

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się dziś uroczysta gala podsumowująca 27. edycję konkursu Agroliga. Konkurs ten, to najlepsi rolnicy i najlepsze agrofirmy z całego kraju. W uroczystości udział wzięli: prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Uroczysta Gala AgroLigi 2019

W spotkaniu uczestniczyli także: prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Nowakowski, dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorz Pięta, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik.

Laureaci z rąk prezydenta Andrzeja Dudy oraz ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, a także prezesów ARiMR, KRUS i dyrektora KOWR otrzymali imienne listy gratulacyjne, puchary, okolicznościowe dyplomy oraz nagrody specjalne.

Andrzej Duda podziękował wyróżnionym za dawanie przykładu innym rolnikom i przedsiębiorcom, a także za zapewnianie bezpieczeństwa żywnościowego. Podkreślił, że pomimo trudności wynikających  z pandemii, dzięki polskim producentom nikomu nie zabrakło żywności. 

– Z całego serca gratuluję tych wspaniałych osiągnięć, wielkiego sukcesu i wyróżnienia. Bo konkurencja – jak zawsze – była bardzo ostra i bardzo wiele firm, gospodarstw, rolników stało na najwyższym poziomie w tej konkurencji, realizując swoje codzienne zadania, pracę, służbę – zaznaczył prezydent.

Andrzej Duda ocenił, że nasze rolnictwo plasuje się na światowym poziomie. – Dzisiaj jesteśmy ogromnie liczącym się producentem żywności na świecie. Nasze produkty są za granicą popularne, coraz lepiej się sprzedają i dzięki temu rozsławiana jest Polska.

Laureaci konkursu AgroLiga, zarówno szczebla krajowego, jak i wojewódzkiego, stają się symbolem przedsiębiorczości i gospodarności w polskim rolnictwie oraz agrobiznesie.

Druga część uroczystości odbyła się w Auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Tam minister Jan Krzysztof Ardanowski wręczył szczególnie zasłużonym agroprzedsiębiorcom Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”.

– W życiu ważne jest też docenienie przez innych. Nie da się wszystkiego sprowadzić do wymiernych, materialnych korzyści. Dlatego tak cennym pomysłem organizatorów było zorganizowanie AgroLigi. Każdy z nas chce być doceniony za swoją ciężką pracę. Szacunek i uznanie jest tak samo ważne jak i sukces gospodarczy, ekonomiczny – powiedział minister Ardanowski gratulując laureatom konkursu Agroliga 2019.

– Dlatego zawsze będę przeciwstawiał się, pojawiającej się niestety czasem pogardzie i szkalowaniu rolników. To jest piękny, ale i bardzo trudny zawód, a ludziom go wykonującym należy się szacunek od nas wszystkich i to nie tylko przy takich, jak dziś okazjach, czy jedynie od święta, ale na co dzień – dodał minister Ardanowski.

Szef resortu za niedopuszczalne uznał publiczne deprecjonowanie pracy rolnika i mówienie o niej jako hańbiącej, czy też przynoszącej ujmę.

Zdjęcia (16)

Pokaż zdjęcie 1 z galerii. Para Prezydencka oraz minister J. K. Ardanowski podczas uroczystej Gali AgroLigi 2019 w Pałacu Prezydenckim Pokaż zdjęcie 2 z galerii. Para Prezydencka oraz minister J. K. Ardanowski podczas uroczystej Gali AgroLigi 2019 Pokaż zdjęcie 3 z galerii. Prezydent RP A. Duda oraz minister J. K. Ardanowski podczas wręczania nagród Pokaż zdjęcie 4 z galerii. Prezydent RP A. Duda podczas rozmowy z członkami zespołu ludowego

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

1920
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; rolnictwa; pokaż; minister; galerii.; zdjęcie; bardzo; rolnicy; konkursu; najlepsi; ardanowski; zawsze; polskim; dzięki; ważne; dlatego; także; prezes; krzysztof; szacunek;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »