shiuz__750 x 100 px_1

Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne

gospodarstwo09Magdalena i Jakub Wojciechowie z miejscowości Grzawa w województwie śląskim zostali zwycięzcami X Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Do tegorocznej edycji przystąpiło 982 gospodarstw indywidualnych. Wizytując zagrody, komisje konkursowe zwracały uwagę na: porządek w obrębie podwórzy, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony, podpory i inne zabezpieczenia, stan instalacji elektrycznych, warunki obsługi i bytowania zwierząt, stosowanie i jakość środków ochrony osobistej oraz estetykę gospodarstw. 

Centralna Komisja Konkursowa odwiedziła w sumie 16 gospodarstw. Za najbezpieczniejsze uznała gospodarstwo Magdaleny i Jakuba Wojciechów z miejscowości Grzawa (woj. Śląskie). Na drugim miejscu znaleźli się: Jolanta i Adam Kochańscy z Jasionóweczki (woj. Podlaskim) oraz Lidia i Zbigniew Krzywdom z Aleksandrii (woj. Wielkopolskim). Trzecią pozycję zajęli: Barbara i Marek
Gręźlik z Dobrzejewic (woj.  kujawsko-pomorskim) oraz Krzysztof Skubiszyński z Brzeżna (woj. zachodnio-pomorskim). Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 21 września 2012 r. o godzinie 1200 podczas Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach.


Źródło
"Wieści Rolnicze"
http://www.wiescirolnicze.pl

125ml milk

gospodarstwo09
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »