Najwięcej leasingują rolnicy

maszyny09W pierwszym półroczu 2012 roku rolnictwo było branżą, która odnotowała jeden z najwyższych wzrostów na całym rynku leasingu: +59% r/r, a wartość rolniczych inwestycji sfinansowanych poprzez leasing i pożyczki była najwyższa w całym segmencie maszyn i urządzeń. Impulsem do zakupów pozostają dotacje unijne.

W 2011 roku rynek leasingu odnotował wzrost o 33% r/r, w 2010 roku wzrost o 40% r/r, rok wcześniej wzrost o 15% r/r i niewiele wskazuje na to, aby w drugiej części tego roku ta dynamika miała zostać zahamowana. Cały czas impulsem do zakupu sprzętu są oczywiście dotacje unijne, a to za sprawą sprawnej realizacji PROW 2007-2013. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która odpowiada za ten program, wypłaciła już polskim rolnikom ponad 36 mld zł, co stawia Polskę na pozycji lidera w Unii Europejskiej.

Z danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że po sześciu miesiącach br. klienci z branży rolniczej wyleasingowali sprzęt o najwyżej wartości (1,4 mld zł) spośród wszystkich maszyn i urządzeń, co przełożyło się na jeden z najwyższych wzrostów na całym rynku leasingowym: +59% r/r. Firmy leasingowe sfinansowały zakup ponad 10.000 maszyn rolniczych (o 4.000 więcej niż w analogicznym okresie 2011 roku), wśród których najwięcej było ciągników, kombajnów zbożowych oraz osprzętu rolniczego. Rolnicy w zdecydowanej większości korzystają z pożyczek. Jej udział w łącznej sprzedaży w IH br. w segmencie, wyniósł prawie 80%.

Źródło: agroplony.pl


Źródło
"Wieści Rolnicze"
http://www.wiescirolnicze.pl

125ml milk

maszyny09
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »