Na ANWIL zawsze można liczyć

Fot  nr 2   Zniszczenia po nawałnicy na terenie powiatu Sępólno Krajeńskie, fot  Starostwo Powiatowe Sępólno KrajeńskieMikołaj Bogdanowicz, Wojewoda Kujawsko – Pomorski, na konferencji prasowej w Sępólnie Krajeńskim, podsumował działania pomocowe na rzecz poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach. Przy tej okazji Wojewoda podziękował także spółce ANWIL za zaangażowanie w niesienie pomocy regionom najbardziej dotkniętym przez wichury i gwałtowne deszcze, które przeszły nad Polską w sierpniu 2017 r.


Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim skierowali w ubiegłym roku do włocławskiej spółki z Grupy ORLEN prośbę o wsparcie. Chemiczna firma, która w swojej strategii rozwoju kładzie szczególny nacisk na kwestie społecznej odpowiedzialności biznesu, nie pozostała obojętna wobec tego apelu. W efekcie ANWIL, za pośrednictwem Fundacji ORLEN – DAR SERCA, przekazał rolnikom, których pola uległy zniszczeniu, 54 tony nawozów azotowych produkowanych we Włocławku.


Spółka zakupiła także bilety na XVI Uniwersytecki Koncert Charytatywny „Jesteśmy razem”, który odbył się w grudniu 2017 roku w Auli UMK pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Dochód z występu Wojciecha Waglewskiego z zespołem Voo Voo został przekazany mieszkańcom leżącej w gminie Sośno w powiecie sępoleńskim wsi Wielowiczek, również dotkniętej działaniem nawałnic z sierpnia ubiegłego roku.


W pomoc zaangażowani się także sami pracownicy ANWILU, organizując zbiórkę pieniężną i rzeczową dla dwóch rodzin z wsi Samsieczno (powiat bydgoski) oraz Rogalin (powiat sępoleński). W tę inicjatywę włączył się także sponsorowany przez ANWIL Klub Koszykówki Włocławek , dokładając swoją cegiełkę finansową do zakupu niezbędnego wyposażenia dla wskazanych gospodarstw domowych. Wartość zebranych i przekazanych prezentów przekroczyła kwotę 12 tys. złotych.


Ponadto pod koniec stycznia 2018 roku ANWIL, za pośrednictwem Fundacji ORLEN – DAR SERCA, przekazał gminom wsparcie finansowe w wysokości 79 tys. zł dla dziesięciu rodzin z powiatów nakielskiego, bydgoskiego, tucholskiego, inowrocławskiego i żnińskiego, które wskutek sierpniowego kataklizmu, straciły dobytek życia.

Jacek Podgórski, Prezes Zarządu ANWIL S.A., dziękując za słowa uznania dla działań podjętych przez spółkę, powiedział: - ANWIL jest jednym z filarów polskiej gospodarki, wiodącą spółką sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Szeroka skala naszej działalności determinuje dużą odpowiedzialność, z tego powodu naszym nadrzędnym celem jest zarówno dbałość o efektywność biznesową naszej spółki, jak i troska o społeczność lokalną, w której funkcjonujemy. Nasze produkty trafiają do niemal 40 państw na świecie, ale nasze korzenie są tu – na Kujawach i Pomorzu. Dlatego bez wahania włączyliśmy się w pomoc naszemu macierzystemu regionowi, który tak bardzo ucierpiał
w ubiegłorocznych nawałnicach. Również nasi pracownicy po raz kolejny okazali swoje wielkie serce, organizując w ramach wolontariatu zbiórkę rzeczową i pieniężną dla dwóch, szczególnie poszkodowanych w kataklizmie rodzin.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

Fot  nr 2   Zniszczenia po nawałnicy na terenie powiatu Sępólno Krajeńskie, fot  Starostwo Powiatowe Sępólno Krajeńskie
TAGI: ; także; zawsze; również; anwil; ; pośrednictwem; fundacji; serca; ; przekazał; który; organizując; pracownicy; zbiórkę; można; rzeczową; rodzin; (powiat; naszej; kt&;
 

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »