shiuz__750 x 100 px_1

Mleko-Expo po raz dwudziesty siódmy

W środę, 14 listopada br., w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczęła się XXVII edycja Targów Mleczarskich Mleko-Expo 2018. Najwięksi eksporterzy otrzymali puchary z rąk Anny Doroty Gut, Zastępcy Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

W uroczystym otwarciu targów, które potrwają do 16 listopada br. uczestniczyli m.in.: Tadeusz Romańczuk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Czesław Siekierski, eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego oraz senator Leszek Chróścikowski, przewodniczący Senackiej Komisji Rolnictwa.

Jednym z najważniejszych punków wydarzenia była prezentacja 10. najlepszych spółdzielni mleczarskich w 2017 r. według rankingu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich oraz 10. największych eksporterów w  2017 r. wybranych przez KZSM – Związek Rewizyjny. Za najlepsze spółdzielnie mleczarskie uznano równocześnie dwie: SM „Mlekovita” w Wysokiem Mazowieckiem i OSM w Giżycku. Te dwie spółdzielnie zwyciężyły również w rankingu największych eksporterów. Pierwsze miejsce zajęła SM „Mlekovita”, a drugie przypadło w udziale OSM w Giżycku. Największym eksporterom pamiątkowe puchary wręczyła Anna Dorota Gut.

Delegacja, która uczestniczyła w otwarciu targów odwiedziła stoiska wystawiających się spółdzielni, zapoznała się z ich wyrobami, a także mogła ich skosztować. Następnie odbyła się konferencja prasowa, podczas której dziennikarze zapoznali się z sytuacją branży mleczarskiej w Polsce i w krajach Unii Europejskiej. Obecnie są bardzo duże problemy związane z zapasami odtłuszczonego mleka w proszku, które zdaniem Waldemara Brosia, prezesa KZSM będą jeszcze występowały w przyszłym roku. Poinformował on również, że pomimo wielu akcji promocyjnych, spożycie mleka w Polsce jest wciąż niższe niż w krajach UE. Wynika to z braku świadomości wśród społeczeństwa o wartościach odżywczych produktów mleczarskich.

 

 

 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

img 1394 miniatura
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; mleko-expo; ; mleczarskich; giżycku.; spółdzielni; rankingu; największych; rolnictwa; spółdzielnie; które; otwarciu; krajach; wsparcia; krajowego; polsce; d;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »