Ministrowie rolnictwa Pribałtiki na 17 (FSM) Międzynarodowe Forum Mleczarskim

 

Podczas 17 Międzynarodowego Forum Mleczarskiego w Serocku zaplanowane jest spotkanie ministrów rolnictwa Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Na zaproszenie ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego w tegorocznej edycji Forum uczestniczyć będą między innymi Panowie Mart Järvik z Republiki Estonii oraz Gerhards Kaspars z Łotwy.


Ministrowie rolnictwa dyskutować będą na temat przyszłości sektora mleczarskiego z perspektywy reprezentowanych krajów, wobec poważnych zmian jakie czekają unijne rolnictwo po Brexicie.


Podczas Forum zaplanowane jest również spotkanie robocze ministrów rolnictwa.


Udział tak znakomitych gości oraz fakt przyjęcia zaproszenia na tą konferencję jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i niezwykle ważnym wydarzeniem dla polskiego sektora mleczarskiego - mówi Agnieszka Maliszewska, organizatorka Forum. - To podkreślenie roli naszego kraju na arenie międzynarodowej i wskazanie na to, że głos i opinia Polski i naszego sektora jest niezwykle ważna w kształtowaniu polityki i strategii mleczarstwa w tej części Europy.


FSM od kilku lat ma charakter międzynarodowej konferencji sektora mleczarskiego, której prestiż rośne z każdym rokiem. O tym świadczyć może liczba znakomitych gości, uczestników Forum. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń światowego sektora mleczarskiego.


17 Międzynarodowe Forum Mleczarskie (FSM) odbywać się będzie w dniach 4-6 września 2019 r. w Serocku.
Szczegółowe informacje na temat Forum, zaproszonych gości i prelegentów oraz poprzednich edycji dostępne na stronie http://forum-mleczarskie.org

 


Źródło: Biuro Organizacyjne Międzynarodowego Forum Mleczarskiego

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: sektora; rolnictwa; mleczarskiego; międzynarodowe; ministrowie; edycji; międzynarodowej; naszego; forum.; gości; znakomitych; będą; niezwykle; mleczarskim; pribałtiki; spotkanie; międzynarodowe;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »