Martin & Jacob: Żniwa na rynku przyczep rolniczych

W czerwcu tego roku zarejestrowano 517 przyczep rolniczyh – o 39% więcej niż przed miesiącem. W analogicznym okresie ubiegłego roku zarejestrowano 336 przyczep, a więc 35% mniej niż w czerwcu tego roku – informuje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.
 
Przygotowania do trwających już żniw zaowocowały wzrostem sprzedaży przyczep rolniczych. Rolnicy spodziewają się wyższych plonów niż przed rokiem, najlepiej odzwierciedla to wzrost w segmencie 10-12 ton, który w ujęciu miesięcznym wyniósł ponad 90%. Najwięcej zyskał na tym Pronar, do którego należała lwia część czerwcowej sprzedaży – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.
 
Pronar zjada rynek
Producent z Narwi w czerwcu odnotował 221 rejestracji przyczep rolniczych, stanowiło to 43% całkowitej sprzedaży w omawianym okresie. W porównaniu z majem, Pronar sprzedał 51% więcej przyczep, wzrost jest równie imponujący w ujęciu rocznym – w czerwcu tego roku, Pronar zarejestrował 84% więcej przyczep niż przed rokiem. Drugie miejsce w zestawieniu producentów przypadło w czerwcu firmie Metal-Fach, która zakończyła miesięc 81 rejestracjami, był to wynik o 16% lepszy niż przed miesiącem. Metal-Fach zwiększył również sprzedaż w w porównaniu z czerwcem 2016 roku o 50%. Na trzecim miejscu w czerwcu umiejscowił się Metaltech, na przyczepy tego producenta zdecydowało się 51 klientów – 89% więcej niż przed miesiącem oraz 50% więcej niż w czerwcu 2016
 
Rolnicy oczekują wysokich zbiorów
Największą popularnością w czerwcu cieszyły się przyczepy o ładowności w zakresie 10-13 t, sprzedaż tych maszyn wyniosła 209 sztuk i była o 100 sztuk wyższa niż przed miesiącem, co daje wzrost o 92%. W czerwcu roku ubiegłego zarejestrowano 124 przyczepy tej ładowności – 41% mniej niż w tym roku. Drugą najpopularniejszą ładownością w omawianym okresie był przedział 13-17t, odnotowano 96 rejestracji przyczep o takim tonażu, była to wartość o 78% większa niż w miesiącu poprzedzającym oraz o 68% wyższa niż przed rokiem. Trzecią najpopularniejszą ładownością był przedział 8-9 t, miesięczny wzrost ilości rejestracji w tym segmencie wyniósł 44%, co oznaczało sprzedaż 56 egzemplarzy przyczep z tego przedziału. Wartość ta była wyższa od tej osiągniętej w czerwcu 2016 roku o 14%.
 
 
Bój o pierwsze miejsce
W czerwcu najwięcej inwestycji w nowe przyczepy rolnicze odnotowano w województwie wielkopolskim, gdzie dokonano 78 rejestracji. Wartośc ta była wyższa o 50% od tej osiągniętej w maju, wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wyniósł 70%. Drugie miejsce w klasyfikacji regionów zajęło województwo łódzkie, gdzie zarejestrowano 66 przyczep – dokładnie dwukrotnie więcej, niż w miesiącu poprzedzającym. Sprzedaż w regionie była wyższa o 371% niż przed rokiem. Na trzecim miejscu zaklasyfikowało się województwo podlaskie, gdzie zarejestrowano 49 nowych przyczep – była to dokładnie taka sama wartość, jak w maju. Przed rokiem w regionie zarejestrowano 37% mniej przyczep.
 
*Każdorazowo gdy w materiale jest mowa o sprzedaży przyczep rolniczych, należy ją rozumieć jako sprzedaż mierzoną liczbą rejestracji.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: przyczep; czerwcu; ; zarejestrowano; wyższa; sprzedaż; wzrost; więcej; sprzedaży; przyczepy; martin; wyniósł; ubiegłego; rokiem.; porównaniu; rejestracji; ładownością; se;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »