Martin & Jacob: Stabilizacja na rynku ciągników rolniczych

Sierpień zakończył się rejestracją 785 nowych ciągników rolniczych, oznacza to 6% spadek w porównaniu do lipca, jeśli jednak zestawić dane z rokiem ubiegłym, wzrost widoczny w poprzednich miesiącach utrzymuje się. W sierpniu tego roku zarejestrowano 31% więcej traktorów, niż przed rokiem – informuje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.
 
Aktualnie obserwujemy stabilizację rynku, cieszy fakt wyższej rejestracji niż w roku ubiegłym, słaby start zrównoważyła wysoka sprzedaż w połowie roku, dzięki czemu cały rynek jest na plusie. W sierpniu wiele zarejestrowanych maszyn to rejestracje na dilerów, co może zapowiadać akcje promocyjne szykowane przez producentów. – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.
 
Zwiększa się różnica między liderami
W ubiegłych miesiącach różnice między liderami zestawień były bardzo niewielkie, czasem o lokacie na podium decydowała jedna maszyna, sytuacja ta zmieniła się w sierpniu. W omawianym miesiącu najpopularniejsze były ciągniki marki New Holland – na te maszyny zdecydowało się 150 nabywców, o 3% więcej niż w lipcu. W sierpniu ubiegłego roku maszyny włoskiego producenta zarejestrowano 111 razy, a więc 26% mniej niż w omawianym miesiącu. Drugą lokatę zdobyły maszyny John Deere, zielono-żółte ciągnikach rolniczych' class='linkhrefpg'>traktory wybrało w sierpniu 125 klientów. Wynik osiągnięty przez producenta był więc niższy niż w lipcu o 14%, John Deere utrzymał jednak tendencję wzrostową w zestawieniu z rokiem 2016, kiedy w sierpniu zarejestrowano 92 ciągniki – 36% mniej niż w tym roku. Trzecia lokata na podium producentów przypadła Zetorowi, który zarejestrował 94 maszyny – 12% więcej niż przed miesiącem oraz 119% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
 
Wielki nieobecny
Miejsce w czołówce Zetor zawdzięcza stale wysokiej sprzedaży modelu Major 80, w sierpniu ponownie był to najchętniej wybierany model – zarejestrowano 34 egzemplarze. Co ciekawe, w zestawieniu zabrakło Ursusa C-380, który z pozycji lipcowego lidera spadł poza zestawienie. Drugim najchętniej kupowanym ciągnikiem w sierpniu był New Holland TD 5.85, na ten model zdecydowało się 24 nabywców. Zestawienie najpopularniejszych modeli zamyka John Deere 5085M, który znalazł 17 nabywców w sierpniu.
 
Sto ciągników dla Mazowsza
W sierpniu największą ilośc rejestracji odnotowano w województwie mazowieckim, gdzie nowe tablice rejestracyjne otrzymało 106 ciągników – dokładnie tyle samo, co przed miesiącem. Ilość rejestracji w tym regionie była wyższa niż w ubiegłym roku o 3%. Drugim regionem z największą ilością rejestracji było województwo łódzkie – zarejestrowano tam 89 ciągników, to jest 20% więcej niż przed miesiącem i 89% więcej niż w sierpniu ubiegłego roku. Trzecim regionem z największą ilością rejestracji w omawianym okresie było województwo kujawsko-pomorskie, gdzie przybyło 88 nowych ciągników. Jest to wynik o 22% większy niż w lipcu tego roku oraz 69% więcej niż w sierpniu ubiegłego roku.
 
*Każdorazowo gdy w materiale jest mowa o sprzedaży przyczep rolniczych, należy ją rozumieć jako sprzedaż mierzoną liczbą rejestracji.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: sierpniu; ; więcej; rejestracji; zarejestrowano; ubiegłego; maszyny; martin; największą; rokiem; który; omawianym; ciągników; holland; sprzedaży; ciągniki; ilością; sprze;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »