Marka New Holland od ośmiu lat na pozycji lidera rynku

 


Wyniki sprzedaży nowych ciągników w 2016 roku


NH 1Znane są wyniki sprzedaży ciągników rolniczych w Polsce za 2016 rok. W okresie od stycznia do grudnia polscy rolnicy zarejestrowali 8 761 nowych maszyn, a więc o  3 556 traktorów mniej niż w roku ubiegłym 2015. Najwyższą sprzedaż z wynikiem 1 291 sztuk osiągnęła marka New Holland i tym samym niebieskie ciągniki utrzymały pozycję lidera stając po raz ósmy na najwyższym podium.

Miniony rok dla branży rolniczej był dużym wyzwaniem. W pierwszym półroczu, firmy (producenci, importerzy, dystrybutorzy) zanotowały znaczne zmniejszenie sprzedaży nowych ciągników, głównie z powodu niepełnej dostępności subwencji i dopłat unijnych, spadku cen płodów rolnych oraz lokalnych zmian pogodowych (wymrożenia, susze), na rzecz wzrostu zakupów na rynku maszyn używanych. Pod względem słupków sprzedaży pozytywnie wyróżnił się wrzesień, gdzie można było zaobserwować wzrost transakcji zwłaszcza u liderów branży, w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku.

– Zeszły rok dla branży rolniczej nie był łatwy. Tym bardziej cieszy nas to, że możemy pochwalić się najwyższą ilością rejestracji nowych ciągników na polskim rynku. Fakt, że od ośmiu lat stajemy na najwyższym podium pod względem sprzedaży nowych ciągników, jest dla nas powodem do wielkiej satysfakcji i dumy – mówi Adam Sulak, Business Director New Holland. – Taki wynik świadczy o zaufaniu, jakim klienci darzą produkty New Holland. Dla nas jest to szczególnie cenna informacja płynąca z rynku, w tak bardzo trudnym okresie, co z pewnością jeszcze bardziej nas zmobilizuje, by zagwarantować naszym klientom najwyższe standardy obsługi pod względem sprzedażowym i serwisowym. Tym bardziej, będziemy dokładać wszelkich starań, by utrzymać naszą pozycję lidera rynku, sprzedając produkty najwyższej jakości z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, które mogą być partnerem rolnika na każdym polu–dodaje.

Z danych rejestracyjnych przedstawionych przez Martin & Jacob Sp. z o.o. wynika, że wśród wszystkich zarejestrowanych maszyn wyłania się wyraźnie grono liderów branży tj. New Holland, John Deere, Zetor, Kubota, Case IH, Ursus, Deutz-Fahr i Claas, którzy wyraźnie dominują nad pozostałymi markami, pod względem sprzedanych i zarejestrowanych traktorów. Biorąc powyższe pod uwagę, a więc kryterium rejestracji nowych maszyn, to z wszystkich firm obecnych na rynku ciągników rolniczych, wymienione wyżej 8 firm, z najlepszymi wynikami sprzedaży pokrywa łącznie ok. 78 % rynku.

 


Dane: Martin & Jacob Sp. z o.o.

 

Na opinię o marce New Holland Agriculture składa się lojalność i zaufanie naszych obecnych i przyszłych klientów, producentów upraw i inwentarza, dostawców, winnic i dzierżawców. Przygotowaliśmy dla nich najszerszą ofertę nowoczesnych produktów i usług, a więc pełną linię sprzętu rolniczego, od traktorów począwszy, poprzez maszyny żniwne, ładowarki teleskopowe, prasy i sieczkarnie samobieżne oraz usługi finansowe dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Partnerem finansowym marki New Holland jest firma CNH Capital, która stanowi źródło finansowania kapitału obrotowego i floty dealerów oraz oferuje konkurencyjne rozwiązania dla klientów w zakresie finansowania zakupów i leasingu nowego, a także używanego sprzętu. Profesjonalna sieć dealerów na całym świecie oraz dążenie marki New Holland do najwyższych standardów gwarantują wyjątkową obsługę każdego klienta. Więcej informacji na temat marki New Holland można znaleźć w witrynie internetowej www.newholland.com
New Holland jest marką CNH Industrial N.V. (NYSE: CNHI /MI: CNHI) światowego lidera na rynku dóbr kapitałowych. Firma szczyci się ugruntowanym doświadczeniem przemysłowym, szeroką gamą produktów i globalnym zasięgiem działania. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.cnhindustrial.com

http://it.youtube.com/user/NewHollandAG
www.flickr.com/photos/newholland
http://www.facebook.com/NewHollandAgriculturePolska
http://twitter.com/NewHollandAG
https://plus.google.com/117086178528241801087/posts

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

NH 1
TAGI: holland; nowych; sprzedaży; lidera; ciągników; branży; względem; można; pozycję; ; finansowania; ciągników; ; liderów; martin; informacji; maszyn; obecny;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »