Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych Najlepsze okazy koni, bydła, trzody chlewnej, drobiu, kóz i owiec, a także ryb oraz wielu innych zwierząt są głównymi atrakcjami Wystawy Zwierząt Hodowlanych – jednego z najistotniejszych wydarzeń dla branży hodowlanej w Polsce.

Odbywająca się w Poznaniu od 10 do 12 maja XXVI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych została zainaugurowana w sobotę. W uroczystym otwarciu uczestniczyła wiceminister Zofia Szalczyk, która podkreśliła, że tego typu wydarzenia ukazują zmiany, jakie zachodzą w branży hodowlanej. – Wystawa, to święto hodowców, którzy mogą być dumni ze swych osiągnięć. To również okazja do współdziałania jednostek naukowo-badawczych, doradczych, stacji oceny zwierząt i hodowców. Dlatego słowa uznania należą się zarówno obecnym tutaj hodowcom, jak również wszystkim tym, którzy na ten sukces pracowali – zauważyła podsekretarz stanu resortu rolnictwa.

Zofia Szalczyk wspomniała również o innym zagadnieniu, które wpływa na zainteresowanie naszą hodowlą. A mianowicie o 9 funduszach promocji, z których aż 7 odnosi się do produkcji mięsa. ­– Fundusze te dysponują coraz większymi środkami finansowymi i przyczyniają się do realizacji coraz lepszych przedsięwzięć promujących polskie produkty na rynku krajowym oraz rynkach światowych – przypomniała wiceminister i dodała, że tylko w roku ubiegłym, w różnych częściach świata, dzięki funduszom promocji, przeprowadzono kampanie na kwotę ponad 40 mln euro.

Podczas tegorocznej edycji wystawy zwiedzający mogą podziwiać blisko 2000 okazów zwierząt niemal wszystkich ras gospodarskich i hodowlanych, zdobyć fachową wiedzę z zakresu hodowli i pielęgnacji zwierząt, wziąć udział w oryginalnych pokazach i konkursach.

Cechą wyróżniającą KWZH jest za każdym razem bogaty i niezwykle zróżnicowany program, którego kluczowym elementem jest ocena zwierząt konkurujących o prestiżowe tytuły czempionów i wiceczempionów. Wiceminister wręczając odznaczenia osobiście pogratulowała nagrodzonym. Ponadto Zofia Szalczyk, w imieniu Stanisława Kalemby, uhonorowała Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stadninę Koni w Dobrzyniewie, za całokształt osiągnieć w hodowli bydła ras mlecznych, koni i świń.

Galeria zdjęć:

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Krajowa Wystawa Zwierzat Hodowlanych width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zwierząt; hodowlanych; ; wiceminister; krajowa; również; wystawa; rozwoju; wystawy; hodowli; którzy; promocji; ; rolnictwa; branży; ; wszystkich;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »