Kotlina Biebrzańska - Na majówkę podążaj śladami łosia i lokalnej kuchni

 

ser MSM Mońki materiały prasowe 02Tu, gdzie natura ma pierwszeństwo, gdzie rzeka płynie swoim torem żłobiąc wodne ścieżki pomiędzy łąkami i lasami, dzień zaczyna się inaczej niż w zgiełku ulic miast. Kotlina Biebrzańska to miejsce, które dla miłośników przyrody oferuje bogaty wachlarz doznań. A jeśli nieco zboczymy z trasy, trafimy do miejsca niesamowitego, do Moniek, gdzie codziennie produkuje się ser zachwycający całą Polskę.


Majówka w Kotlinie Biebrzańskiej

Maj to przedsmak wakacyjnych wypraw, zapowiedź ciepłych dni spędzanych z dala od służbowych obowiązków.
A gdyby już wcześniej, na majówce, zanurzyć się w prawdziwą przygodę? Tym bardziej, że wcale nie trzeba ruszać za granicę. Tu, w Polsce, są miejsca zachwycające, wabiące turystów magiczną przyrodą, a także … kulinariami.

Mowa o Kotlinie Biebrzańskiej, gdzie w naturalnych warunkach żyją jelenie, sarny, watahy wilków oraz najbardziej charakterystyczny dla tego parku i największy współcześnie żyjący ssak kopytny — łoś. Kto wie, może uda Ci się go tutaj spotkać?
Na Podlasiu, w tej nieodkrytej wciąż krainie czeka na turystów Czerwone Bagno czy najdłuższa ścieżka rowerowa w Polsce Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, licząca sobie prawie 2000 km. Właśnie teraz, wiosną, kraina wygląda szczególnie malowniczo ze swoimi kwitnącymi polami, gdzie ptaki rozpoczynają gody.

Obietnica przygody i smaku

Turystyczne szlaki to  jednocześnie kulinarna wędrówka śladami tego, co najlepszego ma do zaoferowania ten region.
W tym miejscu można spróbować tradycyjnej kuchni oraz lokalnych wyrobów wzrosłych na tej naturalnie czystej ziemi.
W miejskiej kakofonii nawet wyszukane dania muszą walczyć o naszą uwagę, by potem szybko zostać zapomniane.

Tymczasem na urokliwym Podlasiu kompozycja smakowa stworzona z prostych, lokalnych produktów wpisze się harmonijnie w krajobraz tego miejsca. Ile razy, w miejscu takim jak to, zdarzyło się Wam rozpocząć dzień kromką chrupiącego i ciepłego jeszcze chleba delektując się produktami wyrosłymi z lokalnej gospodarki — niezwykle delikatnym monieckim masłem w połączeniu z monieckimi serami: Goudą czy lekko orzechowym Aldamerem, czy innymi produktami z szerokiego wachlarza producenta lokalnego, ale jednak karmiącego swoimi serami całą Polskę.

Mońki — smaki z natury

To właśnie w MSM Mońkach dobrodziejstwo natury przeobrażane jest w Monieckie produkty — różnego rodzaju sery wyróżniające się oryginalnym smakiem oraz inne przetwory mleczarskie, do których surowca dostarczają nam lokalne gospodarstwa. - Tradycję i wypracowaną od lat 70. recepturę łączymy z najnowszą technologią, mając zawsze na uwadze troskę o środowisko naturalne. Dzięki temu każdy powstający tu produkt charakteryzuje się pełnym i wyśmienitym smakiem, osiągniętym dzięki wykorzystaniu jedynie naturalnych składników.- mówi Ewa Polińska z MSM Mońki.

Spróbuj więc zanurzyć się w magię tajemniczego Podlasia, by jednocześnie w ciągu tych dni pełnych wrażeń delektować się niezwykłymi aromatami i delikatnością monieckich wyrobów.

Kolejnych inspiracji kulinarnych szukaj na stronie www.msm-monki.pl


 

 

Informacje o firmie:
Moniecka Spółdzielnia Mleczarska w Mońkach należy do grona najnowocześniejszych zakładów mleczarskich
w Polsce. Powstała 1 maja 1972 roku z połączenia Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Dolistowie i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krypnie. MSM specjalizuje się w produkcji serów dojrzewających typu holenderskiego i szwajcarskiego, masła extra oraz wyrobów proszkowanych: serwatki w proszku i okresowo odtłuszczonego mleka w proszku.


Produkcja w MSM w Mońkach odbywa się przy pomocy najnowszych technologii. Kontrola na każdym etapie wytwarzania sprawia, iż produkty są najwyższej jakości, czego gwarancją jest Zakładowy Kodeks Dobrej Praktyki Produkcyjnej / Dobrej Praktyki Higienicznej GMP/GHP oraz System HACCP.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

ser MSM Mońki materiały prasowe 02
TAGI: ; lokalnej; biebrzańska; mońkach; kuchni; kotlina; śladami; okręgowej; spółdzielni; mleczarskiej; produkty; właśnie; lokalnych; kotlinie; wyrobów; całą; miejscu; turyst&o;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »