Kontyngenty na zboże dla Ukrainy

zboze8 marca 2017 r. Zarząd KRIR przekazał Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismo europejskiego stowarzyszenia Cocereal w sprawie przyznania dla Ukrainy kontyngentów na zboże, w którym jest mowa o rosnących potrzebach unijnych jeśli chodzi o pszenicę, orkisz i mieszankę żyta, mąkę, kaszę, mączki i granulki oraz kukurydzę. Zdaniem Cocereal potrzeby te rosną a rynek unijny nie jest w stanie tego zaspokoić. W związku z możliwością monitorowania, kontroli cen i innymi narzędziami, które są do dyspozycji KE, stowarzyszenie Cocereal popiera zwiększenie podniesienia kwot na kukurydzę, pszenicę i jęczmień, które są proponowane przez Komisje Europejską i zachęca do poparcia i wzmocnienia handlu między UE i Ukrainą.

Krajowa Rada Izb Rolniczych na forum Copa-Cogeca będzie dokładała wszelkich starań, aby nie doszło do zwiększenia kontyngentów dla Ukrainy.

Mając na uwadze powyższe, Zarząd KRIR zwrócił się do MRiRW z wnioskiem o zablokowanie tej inicjatywy na forum UE.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

zboze
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:
komentarz
@ Kontyngenty na zboże dla Ukrainy | Aktualności Rolnicze | NowoczesnaFarma.pl
Gość | 2017-03-16 22:10:24 | IP: 83.28.61.*
Brawo! Proszę nie ustawać w obronie interesu polskiego rolnictwa.
Pozdrawiam.

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: cocereal; ukrainy; rolniczych; kontyngentów; które; kontyngenty; zboże; zarząd; poparcia; handlu; wzmocnienia; między; ukrainą. krajowa; dokładała; będzie; copa-cogeca; komisje; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »