Kontrole importowanych zbóź 24/7

kukurydzaW dniu 25 lutego 2020 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych realizując wniosek przyjęty podczas III posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI Kadencji, zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego w sprawie przeprowadzania kontroli fitosanitarnych zbóż i kukurydzy importowanej z Ukrainy, w sposób ciągły na wszystkich przejściach granicznych.

Większość środków ochrony roślin stosowanych na Ukrainie nie jest dopuszczona do stosowania w naszym kraju, wobec czego ich pozostałości mogą znajdować się w importowanych płodach rolnych. Wykrycie takich pozostałości jest niezwykle ważne dla zdrowia i bezpieczeństwa konsumentów. Ponadto stosowane na Ukrainie środki ochrony roślin, w tym te które zostały wycofane w UE, powoduje, że produkcja jest o wiele bardziej konkurencyjna niż rolników europejskich.

Należy rozważyć wprowadzenie możliwości kontroli produkcji na miejscu, jak w przypadku eksportu do Chin, gdzie najpierw przyjeżdża misja kontrolna z danego Państwa, które chce importować i przeprowadza kontrolę na miejscu w danym Państwie.

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

kukurydza
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: importowanych; kontrole; kontroli; ochrony; ukrainie; pozostałości; które; rolniczych; krajowej; zbóź; produkcja; europejskich. należy; rolników; konkurencyjna; bardziej; konsument;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »