Konkurs na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego

Termin zgłaszania się rolników do tegorocznej edycji konkursu na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego, organizowanego przez Fundację WWF Polska, pod patronatem Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie został przedłużony do 10 kwietnia br.
Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych praktyk rolniczych i rolników „przyjaznych Morzu Bałtyckiemu”, czyli takich, którzy stosują w swojej działalności metody mające na celu zmniejszenie odpływu azotanów i fosforanów z ich gospodarstw do wód, tym samym przyczyniając się do zmniejszenia zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego i ograniczenia dalszych zakwitów glonów i sinic (tzw. zjawisko eutrofizacji).

 

WWF zaprasza do udziału w konkursie rolników indywidualnych, gospodarstwa rodzinne i przedsiębiorstwa rolne, zarówno prowadzących produkcję konwencjonalną jak i ekologiczną. Konkurs obejmuje rolników z całego obszaru Polski oraz ośmiu pozostałych krajów leżących nad Bałtykiem.

Zwycięzcy I etapu, ogólnokrajowego, otrzymają nagrody w wysokości: 1000 euro (I miejsce), 500 euro (II miejsce), 300 euro (III miejsce). Zwycięzca II etapu, całego regionu bałtyckiego, otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 euro.

Termin zgłaszania się rolników do konkursu został przedłużony ze względu na niewielką liczbę przesłanych do tej pory formularzy zgłoszeniowych.

W związku z powyższym, ponownie zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie wśród rolników informacji na temat konkursu przez Doradców, dystrybucję materiałów informacyjnych (ulotek na temat konkursu, kryteriów udziału w konkursie i formularzy zgłoszeniowych - do pobrania ze strony WWF) oraz o wsparcie rolników w uzupełnianiu formularzy i zgłaszaniu się do udziału w konkursie. Liczba rolników biorących udział w konkursie stanowi wizytówkę dla całego województwa nt. realizowanych działań na rzecz ograniczania spływu biogenów z gospodarstw rolnych.

 

 

 

 


Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolników; regionu; konkursu; konkurs; bałtyckiego; całego; rolnika; konkursie; udziału; formularzy; rolniczego; miejsce); ; gospodarstw; przedłużony; został; etapu; ; doradztwa; zgłaszania;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »