Minister Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył wczoraj w uroczystej Gali Konkursu Polski Przedsiębiorca 2018. Szef resortu rolnictwa wręczył nagrodę w kategorii eksporter.

− Dla mnie bardzo ważne jest to, że wręczyłem to wyróżnienie w kategorii eksporter. Dla polskiego rolnictwa sprawa eksportu to być, albo nie być. Jesteśmy dużym krajem rolniczym − mówił minister Ardanowski.

Nagrodę otrzymała firma Maspex, która jest producentem produktów spożywczych takich jak: soki, makarony, przetwory owocowo-warzywne. Swoje hity eksportowe firma sprzedaje do 60 krajów z całego świata.

List do uczestników wydarzenia skierował premier Mateusz Morawiecki. − Cieszę się, ze już po raz czwarty mamy okazję docenić najlepszych z najlepszych - współtwórców polskiej gospodarki – czytamy w liście premiera.

To już IV edycja Konkursu Polski Przedsiębiorca, organizowanego przez Gazetę Polską Codziennie. Wydarzenie ma na celu pokazanie liderów rynku, których cechuje patriotyzm gospodarczy. Poświęcone jest producentom, eksporterom, menadżerom, filantropom skutecznie wspierającym rozwój polskiej gospodarki.

Minister wręcza nagrodę w kategorii eksporter
Uczestnicy gali
 
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/