shiuz__750 x 100 px_1

Kombajny serii CX7 i CX8 marki New Holland pozwalają osiągnąć przepustowość i wydajność na najwyższym poziomie

  • Nowy bęben o naprzemianległej konfiguracji zwiększa przepustowość i zmniejsza zużycie paliwa
  • Udoskonalone elementy sterowania w kabinie zwiększają wydajność
  • Zwiększona wydajność systemy zagospodarowania resztek pożniwnych dzięki opatentowanemu dwutarczowemu rozrzutnikowi słomy
  • Spełnienie wymogów normy Stage V dzięki renomowanej i pozwalającej oszczędzać paliwo technologii ECOBlue™

CX8 80 StageV 19 031New Holland Agriculture wprowadza szereg udoskonaleń, zwiększających wydajność kombajnów serii CX7 i CX8. Nowy bęben o naprzemianległej konfiguracji poprawia wydajność omłotu i jeszcze bardziej zwiększa niesamowitą wydajność kombajnu. Nowe elementy sterowania umożliwiają operatorowi regulację separatora obrotowego i otwarcia sit, a także wybór pomiędzy rozdrabnianiem słomy a układaniem jej w pokosie z kabiny. W połączeniu z najlepszym w branży systemem wytrząsaczy z automatyczną regulacją prędkości Opti-Speed™, układem jezdnym SmartTrax™, Opti-Fan™ oraz technologiami Opti-Clean™ i Opti-Spread™ nowe cechy jeszcze bardziej zwiększają wydajność kombajnu. Kolor zbiornika na ziarno został zmieniony na żółty, aby poprawić jego widoczność z kabiny i ułatwić operatorowi kontrolę jakości ziarna. Kabina Harvest Suite™ Ultra zapewnia komfort podczas żniw i ergonomię na najwyższym poziomie i posiada zainspirowane samochodami osobowymi wnętrze utrzymane w ciemno szarej kolorystyce.

Lars Skjoldager Sørensen, menadżer produktu ds. maszyn żniwnych, wyjaśnia: Kombajny serii CX7 i CX8 wyróżnia wszechstronność i elastyczność przy zbiorze wielu upraw roślinnych, dostarczają one wysokiej jakości słomę i cechują je najniższe w klasie łączne koszty posiadania. Dzięki ostatnim udoskonaleniom jeszcze bardziej zwiększyliśmy ich wydajność i osiągi.

Nowy bęben o naprzemianległej konfiguracji zwiększa przepustowość i zmniejsza zużycie paliwa
Kombajny serii CX7 i CX8 są wyposażone w czterobębnowy system omłotu marki New Holland z bębnem młócącym o średnicy 750 mm, który zapewnia delikatny i dokładny omłot oraz zachowanie wysokiej jakości słomy. Poprzez wprowadzenie nowego, opcjonalnego bębna młócącego o naprzemianległej konfiguracji cepów na podzielonym na segmenty bębnie New Holland jeszcze bardziej zwiększa wydajność procesu omłotu. Bęben można stosować przy zbiorze wszystkich drobnoziarnistych zbóż i przystosować do zbioru kukurydzy. Bęben o naprzemianległej konfiguracji zapewnia płynniejszy przepływ masy żniwnej, co przekłada się na niższy poziom hałasu w kabinie i ograniczenie zatorów. Młocarnia wyposażona w bęben tego typu ma o 16% mniejsze zapotrzebowanie mocy, a tym samym umożliwia obniżenie zużycia paliwa. Ten nowy element zwiększa wydajność kombajnu o 10%.

Dla użytkowników, dla których najważniejsze jest ograniczenie ilości popękanego ziarna, New Holland oferuje także zestaw do redukcji prędkości roboczej bębna. Umożliwia on operatorowi jeszcze bardziej zredukować obroty bębna, aby zmniejszyć ilość popękanego ziarna.

Udoskonalone elementy sterowania w kabinie zwiększają wydajność
Marka New Holland wprowadziła w kabinie nowe elementy sterowania do obsługi większej liczby funkcji, pozwalające na zwiększenie wydajności pracy operatora. Otwarcia sit i sita wstępnego można teraz zdalnie regulować z komfortowej kabiny podczas jazdy. Z kabiny można również zdalnie regulować odległość pomiędzy separatorem obrotowym a klepiskiem systemu Multi-Thresh™. Obrotową końcówką rury wyładunkowej można sterować za pomocą uniwersalnej dźwigni sterowania CommandGrip™, dzięki czemu operator może odpowiednio kierować strumieniem ziarna i równomiernie wypełnić przyczepę.

Wśród innych ulepszeń zwiększających wydajność można wymienić funkcję regulacji wysokości położenia zespołu żniwnego na podstawie sygnału z czujnika w układzie AutoFloat III, umożliwiającą dokładniejsze podążanie za kształtem podłoża przy pracy na pofałdowanym terenie, czujnik ostrzegający operatora w przypadku niedomknięcia chwytacza kamieni po jego opróżnieniu i funkcję automatycznego otwierania klepisk przy uruchomieniu mechanizmu zwrotnego przenośnika pochyłego.

Zwiększona wydajność systemy zagospodarowania resztek pożniwnych dzięki opatentowanemu dwutarczowemu rozrzutnikowi słomy
Kombajny serii CX7 i CX8 są wyposażone w opatentowany, oparty na dynamice strumienia powietrza, dwutarczowy rozrzutnik słomy, który umożliwia rozrzucanie plew na całej szerokości zespołu żniwnego. Operator może regulować prędkość roboczą rozrzutnika z kabiny odpowiednio do stanu uprawy lub warunków pogodowych oraz przełączać z rozdrabniania słomy na jej układanie w pokosie poprzez naciśnięcie przycisku.

Spełnienie wymogów normy Stage V dzięki renomowanej i pozwalającej oszczędzać paliwo technologii ECOBlue™
W celu spełnienia wymogów normy emisji spalin Stage V w kombajnach serii CX7 i CX8 marka New Holland zastosowała swoją wiodącą w branży technologię ECOBlue™ HI-eSCR 2. Pozwala ona na zmniejszenie poziomu emisji zanieczyszczeń bez uszczerbku dla niezwykle niskiego zużycia paliwa typowego dla wcześniejszych modeli. Opracowany przez FPT Industrial bezobsługowy układ neutralizacji spalin HI-eSCR2, który pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji i posiada zalety kompaktowego, prostego układu bez recyrkulacji gazów spalinowych, spełnia wymogi normy emisji spalin Stage V.

 

Na opinię o marce New Holland Agriculture składa się powodzenie naszych klientów, producentów upraw i inwentarza, dostawców, winnic i dzierżawców. Przygotowaliśmy dla nich najszerszą ofertę nowoczesnych produktów i usług: pełną linię sprzętu od traktorów przez maszyny żniwne ładowarki teleskopowe, prasy i sieczkarnie samobieżne oraz usługi finansowe dostosowane do ich potrzeb i możliwości przez specjalistę z dziedziny rolnictwa. Partnerem finansowym marki New Holland jest CNH Capital, która stanowi źródło finansowania kapitału obrotowego i floty dealerów oraz oferuje konkurencyjne rozwiązania w zakresie finansowania zakupów i leasingu przez klientów nowego, a także używanego sprzętu. Profesjonalna sieć dealerów na całym świecie oraz dążenie marki New Holland do doskonałości gwarantują wyjątkową obsługę każdego klienta. Więcej informacji na temat marki New Holland można znaleźć w witrynie internetowej www.newholland.com
New Holland jest marką CNH Industrial N.V. (NYSE: CNHI /MI: CNHI) światowego lidera na rynku dóbr kapitałowych. Firma szczyci się ugruntowanym doświadczeniem przemysłowym, szeroką gamą produktów i globalnym zasiegiem dzialania. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.cnhindustrial.com


https://www.facebook.com/NewHollandAgriculturePolska
https://twitter.com/NewHollandAG
https://www.instagram.com/NEWHOLLANDAG/
https://www.youtube.com/user/NewHollandAG

 

 

 

 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

CX8 80 StageV 19 031
TAGI: holland; wydajność; można; bęben; dzięki; konfiguracji; naprzemianległej; bardziej; zwiększa; sterowania; jeszcze; elementy; kabiny; przepustowość; kabinie; emisji; kombajny; także; regulowa;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »