Kolejne posiedzenie Międzyresortowego Zespołu

Z udziałem ministra Krzysztofa Jurgiela odbyło się kolejne posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds. łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków ASF.


Minister Jurgiel poinformował, że decyzją premier Beaty Szydło sekretarz stanu w MRiRW Jacek Bogucki został pełnomocnikiem rządu ds. działań związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium RP.


Prezydent podpisał ustawę o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, która wejdzie w życie 14 dni po ogłoszeniu, daje ona możliwość skuteczniejszego działania IW. Jej j przepisy będą egzekwowane z całą surowością.


Członkowie Zespołu przedstawili stan realizacji zadań wyznaczonych na poprzednich spotkaniach.
Omówiono stopień realizacji oraz zalecenia dla poszczególnych służb.


MSWiA, MRiRW oraz MŚ mają podjąć działania w celu określenia liczby dzików w Polsce w podziale na poszczególne nadleśnictwa.

Źródło:

www.minrol.gov.pl

Źródło
Podlaska Izba Rolnicza
http://pirol.pl

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zespołu; międzyresortowego; kolejne; posiedzenie; związanych; wystąpieniem; działania; realizacji; będą; całą; przedstawili; przepisy;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »