shiuz__750 x 100 px_1

Kiermasz Świąteczny pod hasłem „Polska smakuje”

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa zaprasza na V Kiermasz Świąteczny pod hasłem „Polska Smakuje”, który odbędzie się w 19-21 grudnia 2018 r. w godzinach od 10.00 do 18.00 przed wejściem do MRiRW - ul. Wspólna 30, Warszawa.

W kiermaszu będzie uczestniczyło 17 wystawców (15 domków wystawienniczych). Będą to producenci żywności tradycyjnej, ekologicznej oraz wyrobów regionalnych z całego kraju. Na stoiskach będzie można kupić wszystko to, co przyda się na wigilijnym stole począwszy od tradycyjnych potraw i produktów, a skończywszy na świątecznych ozdobach , wykonywanych technikami rękodzielniczymi. Podczas kiermaszu będzie można kupić wędliny tradycyjne i wyroby z gęsiny. Dla zwolenników naturalnych słodkości nie zabraknie ciast i wypieków  przygotowanych według tradycyjnych, regionalnych receptur, takich jak sękacz czy mrowisko. Podczas kiermaszu będzie można zaopatrzyć się w miody i wyroby pszczele, a także oleje tłoczone na zimno. Atrakcją dla smakoszy kuchni świata z pewnością będą potrawy tatarskie, a wśród nich słynny pierekaczewnik. Nie zabraknie również serów oraz przetworów z warzyw i owoców. Dla miłośników sztuki i folkloru oraz wszystkich ceniących sobie wrażenia estetyczne znajdą się kompozycje i ozdoby świąteczne. Na najmłodszych odbiorców czekać będą ręcznie robione zabawki oferowane przez wystawców.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy przed świętami poszukują tradycyjnych smaków, ciekawych dekoracji czy oryginalnych upominków do odwiedzenia  kiermaszu i skorzystania z jego bogatej świątecznej oferty handlowej.

 

 

 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

kiermasz 2018 miniatura 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: kiermaszu; będzie; kiermasz; hasłem; Świąteczny; można; będą; wsparcia; wyroby; podczas; tradycyjnych; kupić; regionalnych; zabraknie; rolnictwa; „polska; smakuje”; rozwoju; równie;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »