Kiermasz Świąteczny pod hasłem „Polska Smakuje”

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny pod hasłem „Polska Smakuje”, który odbędzie się w dniach 18-20 grudnia br., w godzinach od 10:00 do 20:00 w Warszawie, przed siedzibą Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66.

Kiermasz Świąteczny 2019 Polska Smakuje

Organizatorami przedsięwzięcia są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

W kiermaszu będzie uczestniczyło 16 wystawców. Będą to producenci żywności tradycyjnej, ekologicznej oraz wyrobów regionalnych z całego kraju. Na stoiskach będzie można kupić wszystko to, co przyda się na świątecznym stole. Począwszy od tradycyjnych potraw i produktów, a skończywszy na ozdobach, wykonywanych technikami rękodzielniczymi. Podczas kiermaszu będzie można kupić tradycyjne wędliny, wyroby z gęsiny oraz pieczywo. Dla zwolenników naturalnych słodkości nie zabraknie ciast i innych wypieków przygotowanych według regionalnych receptur. Podczas kiermaszu będzie można zaopatrzyć się w miody i wyroby pszczele, a także oleje tłoczone na zimno.

Atrakcją z pewnością będą potrawy regionalne, w tym słynny tatarski pierekaczewnik. Nie zabraknie również serów oraz przetworów z warzyw i owoców. Dla miłośników sztuki i folkloru oraz tych, którzy chcą ładnie udekorować  wnętrza swoich domów dostępna będzie szeroka oferta stroików świątecznych i ozdób choinkowych.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy przed świętami poszukują tradycyjnych smaków, ciekawych dekoracji czy oryginalnych upominków, do odwiedzenia kiermaszu i skorzystania z jego bogatej świątecznej oferty handlowej.

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

 

125ml milk

1920
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: będzie; kiermaszu; kiermasz; hasłem; można; Świąteczny; rolnictwa; kultury; którzy; zabraknie; regionalnych; kupić; rozwoju; tradycyjnych; dziedzictwa; będą; „polska; smakuje”; podc;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »