Kiermasz Świąteczny "Polska Smakuje"

W dniach 16 – 18 kwietnia 2019 roku przed wejściem do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy ulicy Wspólnej 30, odbył się VI Kiermasz Świąteczny pod hasłem „Polska Smakuje”. Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

 


W kiermaszu uczestniczyło 20 producentów żywności tradycyjnej, ekologicznej oraz wyrobów regionalnych (rzemiosła i rękodzieła) z całego kraju. Na piętnastu kiermaszowych stoiskach można było kupić wszystko co może się przydać na wielkanocnym stole, począwszy od smakowitych potraw, a skończywszy na świątecznych ozdobach, wykonywanych przeróżnymi technikami rękodzielniczymi. Dużym powodzeniem cieszyły się wędliny i wypieki przygotowane według tradycyjnych, regionalnych receptur, naturalne pieczywo cukiernicze oraz miody i wyroby pszczele. Atrakcją dla smakoszy kuchni świata z pewnością były potrawy tatarskie. Nie zabrakło również serów, przetworów z gęsiny oraz warzyw i owoców. Ponadto podczas kiermaszu odbywały się pokazy przygotowania tradycyjnego żurku, połączone z jego degustacją.


Dla miłośników sztuki i folkloru oraz wszystkich ceniących sobie wrażenia estetyczne nie zabrakło przepięknych, barwnych, ręcznie wykonanych pisanek, oraz ręcznie dzierganych wyrobów z wełny. Na najmłodszych odbiorców czekały drewniane zabawki oferowane przez wytwórcę.


Wszyscy, którzy przed świętami poszukiwali tradycyjnych smaków, ciekawych dekoracji czy oryginalnych upominków na kiermaszu mogli dokonać wyboru i skorzystać z jego bogatej świątecznej oferty handlowej.

 

125ml milk

78dec393f92777a47748bcf348a0da5f
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: kiermasz; Świąteczny; kiermaszu; rozwoju; zabrakło; ręcznie; regionalnych; doradztwa; wyrobów; rolnictwa; "polska; smakuje"; podczas; ceniących; wszystkich; folkloru; sztuki; miłośnik&oa;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »