Kary za kwoty mleczne na raty - w formie pomocy de minimis

kwoty mleczne W resorcie rolnictwa dobiegają końca prace nad projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie  rozłożenia kar za przekroczenie kwot mlecznych i pokrycia kosztów odsetek z budżetu państwa. Zarząd KRIR opiniując projekt zwrócił uwagę iż projekt nie zawierał oceny skutków wprowadzanej regulacji, jak również nie określono postępowania, w przypadku przekroczenia przez beneficjenta kwoty pomocy de minimis.

Jedynie w uzasadnieniu do rozporządzenia znalazła się wzmianka, że w takim przypadku producent rolny może być zmuszony do wpłaty wyższych rat. Z projektu nie wynikało; o ile będą one wyższe, jaki procent będzie doliczany. W związku z tym Zarząd KRIR zwrócił się doprecyzowanie przepisów zawartych w rozporządzeniu tak, aby nie budziły one wątpliwości rolników. Z odpowiedzi MRiRW ( pdfOdp_MRiRW.pdf ) wynika iż oddziały ARR będą udzielały wyjaśnień związanych z wątpliwościami w stosowaniu tego rozporządzenia.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

kwoty mleczne
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: pomocy; zwrócił; projekt; przypadku; mleczne; będą; rozporządzenia; zarząd; minimis; formie; związku; doprecyzowanie; rozporządzeniu; przepisów;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »