KSG Agro finalizuje wiosenną kampanię żniwną

Podmioty Holdingu KSG Agro zebrały 120,2 tys. ton wiosennych plonów, ponad dwukrotnie więcej niż w 2012 r. Zebrano 32,4 tys. ton rzepaku, 65,8 tys. ton pszenicy, 18,8 tys. ton jęczmienia i 3,2 tys. ton innych upraw.

Zbiory w roku 2013 są wyższe niż w ubiegłym roku: rzepaku o 51%, pszenicy o 28% i jęczmienia o 75%.

KSGAGROKSG AGRO uzyskała najlepszą wydajność upraw pszenicy w obwodzie charkowskim - do 4,8 ton z hektara. W obwodzie dniepropietrowskim najlepsze wyniki wśród podmiotów KSG AGRO wyniosły 4 t/ha. W obwodzie dniepropietrowskim podmioty KSG AGRO zanotowały także najlepsze zbiory jęczmienia - do 4 t/ha.
Największą wydajność upraw rzepaku podmioty KSG AGRO uzyskały w obwodzie dniepropietrowskim - do 2,9 t/ha, podczas gry na Krymie wynosiła ona do 2,8 t/ha, a w obwodzie charkowskim – 2,5 t/ha.
Warto zauważyć, że wydajność upraw rzepaku zgodna jest z planem, podobnie jak i wydajność upraw pszenicy w obwodach dniepropietrowskim i charkowskim, natomiast na Krymie jest ona niższa od planowanej. Niższe zbiory jęczmienia na Krymie wynikały z bardzo wysokich temperatur oraz wystąpienia gorącego cyklonu w czerwcu, co wpłynęło na niższą niż zwykle wagę ziarna. Dodatkowo, część roślin nie przetrwała okresu wysokich temperatur.
Aby ograniczyć ryzyko suszy, Holding zwiększa ilość kontrolowanych przez siebie pól nawadnianych. W tym roku Holding KSG AGRO z powodzeniem rozpoczął realizację projektu zwiększenia areału nawadnianych powierzchni. Zakupiono i wprowadzono do użytku sprzęt do nawadniania 1500 hektarów.

Z czego na obszarze:
- 1 400 ha – uruchomiono system nawadniania kropelkowego firmy Netafim (Izrael), (1100 ha na Krymie i 300 ha w obwodzie dniepropietrowskim)
- 100 ha – zainstalowano urządzenia do nawadniania deszczowego firmy Western Irrigation w obwodzie dniepropietrowskim.

Nawadniany areał został w tym roku obsiany kukurydzą.
Dodatkowo, w 2013 r., KSG AGRO rozpoczęło uczestnictwo w programie IFC dotyczącymzwiększania plonów. W ramach programu wprowadzane jest satelitarne monitorowanie pól, specjalistyczne szkolenia oraz optymalizację procesów produkcyjnych i biznesowych.

 

O nas:
 
 
 

KSG Agro S.A. jest zintegrowanym pionowo holdingiem prowadzącym działalność w niemal każdym segmencie rynku rolnego, w tym w sektorze produkcji, magazynowania, przetwarzania i sprzedaży produktów rolnych Od roku 2011 spółka zajmuje się hodowlą inwentarza żywego, uruchomiła także produkcję biopaliw. Holding posiada własne magazyny ziarna o łącznej pojemności 120 000 ton metrycznych, a także magazyn warzyw z regulowanym mikroklimatem o łącznej pojemności 4 000 ton.


Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

KSGAGRO
TAGI: wydajność; jęczmienia; pszenicy; rzepaku; zbiory; holding; ; nawadniania; podmioty; także; finalizuje; wysokich; dodatkowo; ; najlepsze; ka;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »