KRIR ponownie w sprawie utrzymanie dopłat do upraw buraka cukrowego

buraki cukrWiele państw członkowskich UE, w obawie o stabilność rynku, opowiada się za utrzymaniem systemu kwot co najmniej do roku 2020. W opinii wielu państw członkowskim największą obawą w przypadku zniesienia kwotowania zdaniem jest znaczna zmienność cenowa.

Międzynarodowa Konfederacja Europejskich Producentów Buraków (CIBE) również jest przeciwna zniesieniu systemu kwotowania, argumentując to niebezpieczeństwem destabilizacji rynku i spodziewanym pogorszeniem sytuacji ekonomicznej sektora, które odczują zarówno producenci cukru, jak i plantatorzy. Podobny pogląd prezentuje organizacja Copa-Cogeca, której członkiem jest Krajowa Rada Izb Rolniczych, a zdaniem której likwidacja kwot cukrowych spowoduje, iż zarówno plantatorzy buraków, jak i konsumenci w Unii będą narażeni na niestabilność cenową, porównywalną do występującej na rynku światowym.

W związku z powyższym 5 marca 2014 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych ponownie zwrócił się do resortu rolnictwa o dalsze zabieganie o utrzymanie dopłat do upraw buraka cukrowego.

125ml milk

buraki cukr
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ponownie; buraka; dopłat; utrzymanie; zdaniem; której; zarówno; systemu; sprawie; cukrowego; państw; spowoduje; ; cukrowych; buraków; ; będą; konsumenci; likwidacja; plantatorzy;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »