KPINA Z ROLNIKÓW

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazał do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego.

Lubuska Izba Rolnicza przekazała swoją uwagę do projektu, w której uważa, że proponowana podwyższona stawka jest to kpina z rolnika zwłaszcza w obecnej, trudnej sytuacji. Rząd RP znajduje pomoc dla innych grup społecznych, natomiast rolników, zawód pełniący funkcję
żywiciela kraju, traktuje jak „zło konieczne”.

Projekt do konsultacji społecznych czytaj>>

 

 Źródło
 Lubuska Izba Rolnicza
 http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:
komentarz
@ KPINA Z ROLNIKÓW | Aktualności Rolnicze | NowoczesnaFarma.pl
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Pol | 2020-03-22 11:55:09 | IP: 83.16.6.*
TO KPINA NIE TYLKO Z ROLNIKÓW ALE TEŻ Z KONSUMENTÓW/wyborców...
To świadoma, KONSEKWENTNA polityka NISZCZENIA POLSKIEGO ROLNICTWA jako konkurencyjnego wobec korporacyjnych PRODUCENTÓW słabej jakości żywności, która powoli niszczy zdrowie konsumentów.
Kolejne rządy RP – zamiast skutecznie bronić dobrego polskiego rolnictwa (!!!) – wspierały i wspierają złą politykę rolną Unii Europejskiej, przemysłowe rolnictwo i międzynarodowe korporacje, co doprowadziło do upadku tysięcy dobrych gospodarstw i utraty suwerenności żywnościowej Polski.
Wszyscy obserwujemy jak rozwija się sytuacja w Polsce i na świecie. Wielu wpadło w panikę, boi się...do czego ogromnie przyczyniają się media publiczne robiąc z każdej informacji sensację.
Tymczasem tego czego najbardziej(!) potrzebujemy teraz to jest SPOKÓJ I ROZSĄDNE DZIAŁANIA, KTÓRE NAS ZJEDNOCZĄ.
To co się dzieje pokazuje wyraźnie jak ułomny jest system, jak niebezpieczne jest złe globalne zarządzanie. Teraz jest dobry czas aby wrócić do idei lokalnej współpracy.
Szczególnie ważny element tej współpracy dotyczy żywności!!!
Jesteśmy na przednówku a więc to dobry czas aby podjąć pozytywne decyzje, które przybliżą nas do dobrej żywności i uniezależnią od korporacji i supermarketów.
Konsumenci i rolnicy!
Czas na działania. Zjednoczmy się i przejmijmy kontrolę nad naszym życiem, inaczej przyjdzie nam stać z boku i czekać aż wykończą nas laboratoria żywności transgenicznej, korporacje przemysłowego rolnictwa i skorumpowane rządy. Wybór należy do Was!...

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnikÓw; rolnictwa; rozwoju; konsultacji; społecznych; rolniczej; społecznych; ; stawka; rolnika; zwłaszcza; obecnej; ; trudnej; sytuacji.; rp znajduje; innych; zawód; natomiast; rolnik;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »