Jazdy testowe i pokazy zbioru kukurydzy kombajnem New Holland

 
12 października w okolicy miejscowości Strzelce Wielkie odbył się pokaz zbioru kukurydzy z wykorzystaniem maszyny New Holland - kombajnu CX6080 z hederem. Podczas spotkania odbyły się jazdy testowe dla dziennikarzy oraz prezentacja kombajnu i rozwiązań dedykowanych dla zbioru kukurydzy.
 
W minioną środę mieliśmy okazję zaprezentować gościom kombajn z serii CX6000. Pokazaliśmy, jak w praktyce przebiega zbiór kukurydzy przy użyciu tej maszyny – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager marki New Holland. – Goście mogli usiąść za kierownicą, dokładnie obejrzeć sprzęt, a także porozmawiać z ekspertami New Holland. Takie praktyczne spotkania są, naszym zdaniem, bezcenne. Każda opinia, którą otrzymujemy w czasie ich trwania, jest dla nas punktem wyjścia do ciągłego doskonalenia maszyn. To właśnie dzięki temu sprzęt New Holland cieszy się zaufaniem odbiorców na całym świecie – dodaje. Pokaz dla mediów stanowił część cyklu pokazowego dotyczącego zbioru kukurydzy. Spotkania organizowane są w całej Polsce przez sieć dilerską New Holland.
 
W piątek, 7 października w miejscowości Stróża miał miejsce inny pokaz z tej serii - tym razem dla rolników, zorganizowany przez autoryzowanego dealera marki, firmę AGROS WROŃSCY na polach Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Bogumiłowice. Podczas spotkania goście mogli zobaczyć nowoczesne maszyny rolnicze: kombajn CX6080 sześciorzędowym hederem do zbioru kukurydzy oraz ciągnikach rolniczych' class='linkhrefpg'>ciągniki rolnicze T5, T6 i T7 marki New Holland, a także agregaty podorywkowe oraz uprawowo-siewne. Zaprezentowane zostały nowe rozwiązania technologiczne, cechy i osiągi maszyn. Po pokazie polowym, rolnicy mogli przetestować zaprezentowany sprzęt rolniczy.
 
 
Linia kombajnów CX6000 Elevation
 
Kombajn CX6080 należy do serii CX6000 Elevation. Maszyny o charakterystycznej stylistyce charakteryzują się wysoką wydajnością i bardzo dobrymi osiągami. Sprawdzają się w gospodarstwach hodowlanych oraz uprawnych – także podczas zbioru kukurydzy.
 
Wszystkie modele z serii CX 6000 Elevation charakteryzuje duża elastyczność oraz wszechstronność. Sprawdzają się doskonale w gospodarstwach o różnej specyfice. W gospodarstwach hodowlanych umożliwiają zbiór słomy wysokiej jakości. Rolnicy zajmujący się uprawami zbóż na sprzedaż, mogą natomiast przy ich wykorzystaniu łatwo zmieniać rodzaj plonu bez uszczerbku dla osiągów i jakości – również będą więc usatysfakcjonowani. Maszyny te sprawdzają się we wszystkich warunkach: na płaskich polach, na łagodnych lub stromych zboczach oraz przy zbiorach wszystkich roślin na ziarno.
 
System czyszczący Triple-Clean™
 
Kombajny z serii CX6000, w tym CX6080, wyposażone są w system czyszczący Triple-Clean. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu wydajność czyszczenia kombajnu wzrasta o 15%. Na środku podsiewacza umiejscowiono dodatkową kaskadę. Wspomagający strumień powietrza usuwa duże ilości plew i krótkiej słomy, zanim rozpocznie się czyszczenie końcowe na sitach głównych. Efektem zastosowania nowego rozwiązania jest niemal całkowite oczyszczenie ziarna na odcinku pierwszych 50 cm systemu czyszczącego. Dzięki temu osiągana jest doskonała jakość próbki ziarna. System oparty na potrójnej kaskadzie pozwala zachować najwyższą jakość czyszczenia, podczas gdy maszyna pracuje pełną parą.
 
Zastosowanie w serii Elevation większych zbiorników na paliwo (670 litrów) oraz większych zbiorników na ziarno (8300 w przypadku modeli z 5 wytrząsaczami słomy i 9300 litrów w przypadku modeli z 6 wytrząsaczami słomy), niż w seriach standardowych, pozowliło na zwiększenie czasu pracy maszyny w polu.
 
Monitor IntelliView™ - automatyzacja wszystkich podstawowych funkcji
 
Kombajny CX6000 mają doskonałe osiągi, m.in. dzięki zastosowaniu funkcji automatycznych, takich jak system Cruise Control, przywracający ustawioną prędkość jazdy po polu po naciśnięciu przycisku na dźwigni wielofunkcyjnej CommandGrip™.
 
Należy wspomnieć także monitor IntelliView IV z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 31 cm, który umożliwia operatorowi monitorowanie wszystkich funkcji kombajnu. Dzięki niemu, operator ma dostęp do obrazu z trzech kamer, które sprawiają, że widoczność we wszystkich kierunkach w kabinie Discovery™ II staje się perfekcyjna.
 
Kombajny CX 6000 doskonale sprawdzają się podczas zbioru różnych plonów, charakteryzując się dużą wszechstronnością. W związku z tym, marka New Holland wyposażyła maszyny w nową funkcję wskazującą na ekranie zalecane ustawienia ciągnika dla poszczególnych plonów.
 
Wszechstronność poprzez innowacje - najlepsze osiągi we wszystkich warunkach zbioru
 
Kombajny z serii CX 6000 Elevation są liderem w swojej klasie w dziedzinie osiągów na wszystkich polach, we wszystkich warunkach i na wszystkich nachyleniach. Jest tomożliwe dzięki innowacyjnym rozwiązaniom New Holland:
 
System OptiFan™ - dostosowuje prędkość obrotową wentylatora do zmian nachylenia terenu, zapewniając automatycznie niezmiennie wysoką jakość próbki ziarna i stałą wydajność czyszczenia.
 
System AutoFloat™ II - automatycznie dostosowuje ciśnienie układu podnoszącego zespół żniwny, dzięki czemu nacisk hedera na grunt pozostaje stały, niezależnie od tego, czy kombajn porusza się po płaskim terenie, jedzie pod górkę, czy też z górki.
 
Wysokiej jakości system zarządzania resztkami pożniwnymi
 
W modelach serii CX6000 Elevation zastosowano wysokiej jakości system zarządzania pozostałościami dostosowany do potrzeb wymagających gospodarstw hodowlanych oraz rolników dążących do ograniczenia zakresu prac uprawnych. Niepołamana słoma pozostawiana przez kombajny zachowuje najwyższe standardy, dzięki czemu idealnie nadaje się do produkcji bel ze słomy dla hodowli. Co istotne, maszyny posiadają funkcję regulacji rozrzutu plew i optymalizacji szerokości rozrzutu przez rozdrabniacze. Umożliwia to równomierne rozprowadzanie resztek pożniwnych.
 
 
 
Mniejsze ubicie gleby i lepsza trakcja: ochrona gleby i lepsze plony w przyszłości
 
Dla modeli CX6000 Elevation dostępne są szersze opony o niższym nacisku i większym ugięciu, ułatwiające kierowanie i zwiększające siłę uciągu, a równocześnie zmniejszające ubijanie gleby, co pozwala zachować jakość gleby i chroni przyszłe plony.
 
 
Podsumowując, serię cechuje:
 
  • Duża wydajność, system czyszczący Triple-Clean™ i wydłużony czas pracy w polu
  • Najlepsza w swojej klasie wszechstronność: innowacje, sprawdzone rozwiązania zapewniające najlepsze osiągi we wszystkich warunkach zbioru
  • Łatwa obsługa dzięki automatyzacji wszystkich podstawowych funkcji dzięki monitorowi IntelliView™ IV
  • Wysokiej jakości system zarządzania resztkami pożniwnymi
  • Mniejsze ugniatanie gleby i doskonała trakcja: ochrona gleby i większe plony w przyszłości
 
Model
CX6080
Elevation
Szerokość hedera do zbioru ziarna (m)
4.57-9.14
Moc silnika przy prędkości obrotowej 2100 obr./min. (kW/KM)
200 / 272
Maks. moc silnika przy prędkości obrotowej 2000 obr./min. (kW/KM)
220 / 300
Szerokość / średnica bębna (m)
1,56 / 0,60
Liczba wytrząsaczy słomy
6
Pojemność zbiornika na ziarno (l)
9300
 
1kW = 1,359 KM
 
 
 
Hedery New Holland
 
Skuteczna praca kombajnu zależy przede wszystkim od doboru właściwego hedera.
 
New Holland oferuje hedery do każdego rodzaju plonów: zbóż, rzepaku, kukurydzy, soi, lnu, roślin strączkowych, traw, koniczyny, prosa, a nawet ryżu, a także wielu innych tradycyjnych i nowych roślin. Niezależnie od tego, czy pracujesz na pofałdowanym terenie, czy na szerokich, otwartych preriach rozciągających się na przestrzeni wielu kilometrów, heder marki New Holland zawsze oferuje najwyższą jakość cięcia. Na każdym polu. Z każdym plonem.
 
Zespoły żniwne New Holland zwane hederami pozwolą wykorzystać cały potencjał kombajnu i zakończyć zbiory sukcesem. To zbyt mało? Hedery New Holland zostały zaprojektowane tak, aby doskonale pasowały do kombajnów New Holland i umożliwiały osiągnięcie nowego poziomu wydajności.
 
Historia nowoczesnych kombajnów według New Holland
 
Firma New Holland zrewolucjonizowała oblicze prac żniwnych w 1952 roku, wprowadzając na rynek pierwszy kombajn samobieżny w Europie, który zjechał z linii produkcyjnej Leona Claeysa w Zedelgem (Belgia). Kolejny potężny krok naprzód w wykonaniu New Holland dokonał się w 1975 roku wraz z wyprodukowaniem pierwszego kombajnu Twin Rotor™. Rozpoczęła się nowa epoka wyższej jakości ziarna i słomy. Dziś współczynnik uszkodzeń ziarna w kombajnach CR Twin Rotor™ wynosi zaledwie 0,1% i jest najlepszy w branży.
 
Zupełnie nowe wysokowydajne hedery do zbioru kukurydzy
 
Długotrwałe testy polowe wykazały, że obie wersje, stała i składana, oferują zwiększoną wydajność zbioru oraz niezawodność. Jaki kombajn, taki heder.
 
Nowoczesne hedery do zbioru kukurydzy na potrzeby współczesnych gospodarstw
 
Linia udoskonalonych hederów do zbioru kukurydzy całkowicie zaspokaja potrzeby dzisiejszych plantatorów, umożliwiając zwiększenie poziomu wydajności i skuteczności. Krótsze dzioby lepiej dopasowują się do kształtu podłoża i zapobiegają gubieniu kolb. Wloty przekierowują zgubione ziarna ponownie do hedera. Zastosowanie wymienialnych listew bocznych rozdzielacza wydłużyło okres eksploatacji hedera. Wszystkie dzioby odchylają się dzięki zastosowaniu samonośnych amortyzatorów gazowych ułatwiających czyszczenie.
 
Wydajne zbieranie plonów wyległych
 
Profil przedniej części został przekonstruowany w celu odsłonięcia zbierających łańcuchów. To rozwiązanie doskonale sprawdza się przy pracy z wyległą kukurydzą, ponieważ łodygi zazębiają się z hederem, co gwarantuje skuteczność pracy i podnosi jej tempo.
 
Niezawodne działanie
 
Niezależnie od wielkości, hedery do zbioru kukurydzy marki New Holland zapewniają najwyższą wydajność pracy w każdych warunkach roboczych. Wałki wciągające do łodyg wyposażono w cztery noże do szybkiego zgniatania łodyg dowolnej grubości, a położenie płyt obrywających można elektronicznie regulować z kabiny dostosowując je do grubości łodyg i rozmiarów kolb kukurydzy. Opcjonalne rozdzielacze rotacyjne zwiększają płynność podawania kukurydzy w przypadku upraw wyległych.
 
Najlepsze w swojej klasie rozdrabnianie łodyg
 
Zamontowanie zintegrowanego modułu do rozdrabniania łodyg umożliwia dokładne rozdrabnianie materiału i precyzyjne roztrząsanie ściółki kukurydzianej na powierzchni pola. Jest do doskonałe rozwiązanie przy uprawie wymagającej łatwej orki lub niewymagającej jej wcale. Ostrze tnące umieszczono pod hederem, a możliwość indywidualnej obsługi poszczególnych rzędów uprawy gwarantuje maksymalną elastyczność pracy. Klienci zgadzają się, co do jednego: New Holland naprawdę oferuje rozwiązania najlepsze w swojej klasie.
 
Uchylne lub stałe: wybór należy do Ciebie
 
Stałe hedery są dostępne w wariantach 5-, 6-, 8- i 12-rzędowych. Możesz więc wybrać rozmiar najlepiej odpowiadający potrzebom twoich pól i upodobaniom klientów. Wersje uchylne powstały, by doskonale sprawdzać się w pracach wymagających transportu na znaczne odległości. Wersje 6- i 8-rzędowe o rozstawie rzędów 75 lub 80 cm spełniają rygorystyczny limit szerokości transportowej wynoszący 3,5 m. Bardzo szeroki, 12-rzędowy heder uchylny jest także dostępny w wersji o rozstawie rzędów równym 76 cm. Wersja ta doskonale sprawdzi się przy najbardziej intensywnych pracach.
 
Trwałe i elastyczne dzioby
 
Pokrywy zespołów obrywających i rozdzielacze wyprodukowano w całości z tworzyw sztucznych z wykorzystaniem zaawansowanych technik formowania rotacyjnego. Oznacza to, że mogą przyjąć uderzenie i powrócić do pierwotnego kształtu. Polietylen, z którego zostały wykonane, absorbuje wstrząsy, dlatego kolby nie są wyrzucane z hedera. Skutkuje to mniejszymi stratami plonu i wyższą wydajnością. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w najtrudniejszych warunkach, oszczędzając czas i pieniądze.
 
Uchylane dzioby ułatwiające serwisowanie
 
Wszystkie dzioby można z łatwością uchylić, tak by uzyskać dostęp niezbędny do prowadzenia przeglądów, serwisowania i oczyszczania urządzenia. Osłony boczne są podtrzymywane sprężynami gazowymi, co podnosi komfort dostępu. Na bezpieczeństwo obsługi korzystnie wpłynęło wyposażenie osłon w zatrzaski blokujące je we właściwym położeniu.
 
Precyzyjna regulacja szczeliny obrywającej
 
Wbudowane mechanizmy regulacji szczeliny umożliwiają użytkownikowi wybór optymalnego ustawienia roboczego. Płozy zamontowane pod zespołami obrywającymi skutecznie zabezpieczają przed uszkodzeniami.
 
Jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa podczas transportu
 
Bezpieczeństwo ma pierwszorzędne znaczenie podczas transportu drogowego z dużymi prędkościami. Z tego względu opracowano nowe zatrzaski blokujące dzioby w pozycji pionowej i uniemożliwiające ich opadanie. Niezawodność zatrzasków została gruntownie przetestowana na najbardziej wyboistych drogach.
 
Zmodyfikowane osłony podnoszą wydajność
 
Osłony hedera zostały całkowicie zmienione, aby zwiększyć wydajność pracy. Jak to możliwe? Obrotowy rozdzielacz został przeniesiony powyżej zewnętrznej osłony, co wpływa na zmniejszenie liczby straconych kolb stojącej kukurydzy. Łodygi kukurydzy są bezpiecznie zbierane do wnętrza hedera i nie wypadają poza krawędzie. Nawet jeżeli nie korzystasz z napędzanego rozdzielacza, wklęsły kształt osłon sprawia, że zatrzymują się one wewnątrz hedera.
 
Naprowadzanie podczas zbioru kukurydzy
 
Hedery do zbioru kukurydzy można wyposażyć w funkcję automatycznego prowadzenia po uprawie rzędowej, aby stale utrzymywać odpowiedni tor jazdy kombajnu. Dwa czujniki w sposób ciągły monitorują położenie zboża wchodzącego do hedera i automatycznie naprowadzają kombajn na tor zapewniający zachowanie kąta prostego między materiałem a hederem, nawet w warunkach słabej widoczności lub przy wysokiej prędkości. Układ można również podłączyć do systemu pozycjonowania GPS , który może rozróżniać skoszone i nienaruszone rzędy uprawy. Pozwoli to usprawnić zbiór prowadzony nocą oraz zaawansowane prace, takie jak pomijanie określonych rzędów przy zbiorach.
 
 
 
 
Na opinię o marce New Holland Agriculture składa się powodzenie naszych klientów, producentów upraw i inwentarza, dostawców, winnic i dzierżawców. Przygotowaliśmy dla nich najszerszą ofertę nowoczesnych produktów i usług: pełną linię sprzętu od traktorów przez maszyny żniwne ładowarki teleskopowe, prasy i sieczkarnie samobieżne oraz usługi finansowe dostosowane do ich potrzeb i możliwości przez specjalistę z dziedziny rolnictwa. Partnerem finansowym marki New Holland jest CNH Capital, która stanowi źródło finansowania kapitału obrotowego i floty dealerów oraz oferuje konkurencyjne rozwiązania w zakresie finansowania zakupów i leasingu przez klientów nowego, a także używanego sprzętu. Profesjonalna sieć dealerów na całym świecie oraz dążenie marki New Holland do doskonałości gwarantują wyjątkową obsługę każdego klienta. Więcej informacji na temat marki New Holland można znaleźć w witrynie internetowej www.newholland.com
New Holland jest marką CNH Industrial N.V. (NYSE: CNHI /MI: CNHI) światowego lidera na rynku dóbr kapitałowych. Firma szczyci się ugruntowanym doświadczeniem przemysłowym, szeroką gamą produktów i globalnym zasięgiem działania. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.cnhindustrial.com
 
http://it.youtube.com/user/NewHollandAG
www.flickr.com/photos/newholland
http://www.facebook.com/NewHollandAgriculturePolska
http://twitter.com/NewHollandAG
https://plus.google.com/117086178528241801087/posts
 
 
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: holland; zbioru; wszystkich; kukurydzy; dzięki; maszyny; podczas; system; kombajnu; także; doskonale; ziarna; można; ; warunkach; kombajn;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »