Janów Podlaski górą w Pradze

W weekend 5-6 września br. podczas pokazu Prague InterCup 2015 konie janowskiej hodowli zdobyły dwa srebrne i trzy brązowe medale, a Janów Podlaski wróci do kraju z tytułem Najlepszego Hodowcy.

Tytuł Wiceczempionki Klaczy Rocznych i pierwszy srebrny medal sędziowie przyznali gniadej klaczce Empuza. Drugie srebro i tytuł Wiceczempionki Klaczy Młodszych powędrowały do gniadej dwulatki Adyga zakupionej na tegorocznej aukcji Pride of Poland przez brytyjską hodowczynię Shirley Watts za 130 tys. euro. Medal brązowy i tytuł Drugiej Wiceczempionki w tej kategorii wygrała siwa dwuletnia Axara, która rok wcześniej w Pradze zdobyła złoto, a do Top 5 dołączyła także siwa trzylatka Amarena.

Gniady dwuletni Pitawal wywalczył brąz i tytuł Drugiego Wiceczempiona Ogierów Młodszych, a skarogniady roczniak El Pais zakwalifikował się do Top 5 tej kategorii. Również brązowy medal i tytuł Drugiej Wiceczempionki Klaczy Starszych, trafił do 4-letniej gniadej klaczy Potentilla, której przyznano także nagrodę specjalną za Najlepszy Ruch. Druga nagroda specjalna dla Najlepszego Hodowcy powędrowała do Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, z której pochodzą wszystkie zwycięskie w Pradze konie arabskie.

W specjalnym czempionacie Porsche European Cup rozegranym w niedzielę 6 września br. konie z janowskich stajni powtórzyły wcześniejsze sukcesy. Empuza, Pitawal i Potentilla zdobyły złote medale – Klaczy Młodszych, Ogierów Młodszych i Klaczy Starszych. Natomiast Adyga i Axara w kategorii Klaczy Młodszych zdobyły kolejno po drugim srebrnym i brązowym medalu.

Biuro Rzecznika Prasowego ANR


Źródło
Agencja Nieruchomości Rolnych
http://www.anr.gov.pl

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: klaczy; pradze; tytuł; zdobyły; podlaski; drugiej; brązowy; także; górą; kategorii; janów; najlepszego; ; września; ogierów; kt&;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »