Jak z powodzeniem uruchomić i prowadzić wiejską firmę

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje w dniach 29-30 listopada 2018 roku szkolenie stacjonarne pt. „Abecadło przedsiębiorcy wiejskiego, czyli jak z powodzeniem uruchomić i prowadzić wiejską firmę”. Do udziału w szkoleniu zapraszamy doradców zatrudnionych w Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego zajmujących się tematyką rozwoju obszarów wiejskich oraz przedsiębiorczością.

Głównym celem szkolenia jest przekazanie doradcom rolnym podstawowej wiedzy z zakresu podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

Uczestnicy zostaną zapoznani z determinantami psychologicznymi decydującymi o sukcesie w prowadzeniu biznesu. Zaprezentowane zostaną im narzędzia zarządzania sobą i pracowniami w czasie oraz poprawne mechanizmy komunikacji w biznesie. Przedstawione zostaną im również przepisy prawne regulujące podejmowanie działalności gospodarczej jak i dotyczące wybranych obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa (podatki, księgowość, fundusze unijne możliwe do pozyskania przez wiejskich przedsiębiorców). Uczestnikom szkolenia ukazane zostaną ponadto możliwości wykorzystania Internetu w rozwijaniu działalności gospodarczej, jak i innowacyjny typ działalności gospodarczej na obszarach wiejskich jakim są gospodarstwa opiekuńcze.

W programie szkolenia znajdują się również dwa bloki tematyczne w ramach „Spotkania z praktyką” pt.:

  • Urząd skarbowy jako partner przedsiębiorcy;
  • Biuro podatkowe jako partner przedsiębiorcy.

Zajęcia te mają na celu pokazanie uczestnikom szkolenia dobrych praktyk w zakresie kształtowania efektywnej współpracy z wyżej wspomnianymi partnerami przedsiębiorcy.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty zakwaterowania i wyżywienia tj. 183 zł.
Dla pozostałych uczestników koszt usług socjalnych zostaje powiększony o koszty dydaktyczne (łączny koszt szkolenia wynosi 383 zł).

Doradcy zainteresowani uczestnictwem w szkoleniu proszeni są o przesyłanie potwierdzonej przez pracodawcę oraz podpisanej przez siebie karty zgłoszenia uczestnictwa do Centrum Doradztwa Rolniczego o/Kraków. Kartę zgłoszenia można przesłać mailem (skan) na adres: t.sedzik@cdr.gov.pl lub pocztą tradycyjną.

O uczestnictwie w szkoleniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia. Rekrutacja będzie prowadzona do 23 listopada 2018 r.

Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie potwierdzające ukończenie formy edukacyjnej. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest samodzielne rozwiązywanie zadań w czasie szkolenia. 

Opiekę merytoryczną nad szkoleniem sprawuje Mateusz Grojec z Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich
tel.: (12) 424 05 25, m.grojec@cdr.gov.pl

Informacji w sprawie rekrutacji udziela pani Teresa Sędzik z Zespołu Metodyki, Doskonalenia Zawodowego i Kontroli Doradztwa Rolniczego
tel.: 12 424 05 54, t.sedzik@cdr.gov.pl.  


Załączniki do pobrania:

- karta zgłoszenia

- harmonogram 

 

 


 Źródło
 Centrum Doradztwa Rolniczego
 http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: szkolenia; doradztwa; zostaną; działalności; rolniczego; szkoleniu; powodzeniem; uruchomić; gospodarczej; obszarów; wiejskich; wiejską; prowadzić; również; zgłoszenia; firmę; ob;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »