Artykuł o Tematyce Ekologicznej Jak przygotować stanowisko pod uprawy ekologiczne? - relacja ze szkolenia

Dnia 21.09.2020 r. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu zorganizowało w ramach projektu NEFERTITI szkolenie w formie webinarium pn. „Jak przygotować stanowisko pod uprawy ekologiczne?- praktyczne aspekty zarządzania glebą i uprawami".

Nefertiti - Sieć europejskich gospodarstw demonstracyjnych- wymiana wiedzy i innowacji przez demonstracje ma celu usprawnienie wymiany wiedzy oraz skuteczne wprowadzanie innowacji w sektorze rolniczym poprzez założenie demonstracji, zebranie wyników i udostępnienie ich innym rolnikom poprzez szkolenia, warsztaty, filmy oraz wymianę doświadczeń z innymi rolnikami. NEFERTITI obejmuje 10 interaktywnych sieci tematycznych, m.in. rolnictwo ekologiczne.

Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 180 osób. Szkolenie skierowane było głównie do doradców rolniczych oraz rolników zainteresowanych tematyką rolnictwa ekologicznego. W prezentacjach przedstawionych na webinarium zostały poruszone tematy dotyczące prawidłowego zmianowania w rolnictwie ekologicznym, znaczenia próchnicy oraz sposobów zwiększenia jej zawartości w glebie.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się również z metodami zwalczania chwastów w uprawach prowadzonych w systemie rolnictwa ekologicznego, a także eliminacji patogenów i szkodników z podłoża. Ostatnim tematem poruszonym przez eksperta była ekologiczna uprawa wybranych gatunków roślin z rodziny bobowatych.

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: przygotować; stanowisko; uprawy; szkolenia; wiedzy; innowacji; poprzez; webinarium; szkolenie; nefertiti; rolnictwa; rolniczego; doradztwa; centrum; relacja; ekologiczne?; zwiększenia; rolnictwie; z;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »