JUBILEUSZ 70-LECIA HZZ OSOWA SIEŃ 1945-2015

Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o. 25 czerwca br. świętowała Jubileusz 70-lecia działalności. Lubuska Izba Rolnicza w osobach  dyrektor Małgorzaty Pałys oraz przewodniczącego Wschowskiej RP  Władysława Brzechwy uczestniczyła w tym wydarzeniu, składając na ręce władz spółki gratulacje i życzenia dalszego rozwoju na wysokim europejskim poziomie.
Prezes Czesław Kryszkiewicz przedstawiając bogatą historię rozwoju fermy i gospodarstwa Osowa Sień nawiązał do jej twórcy p. Apolinarskiego , jak i oddanej przez lata załogi.  Jubileusz był okazją do otwarcia nowych obiektów  hodowlanych w Jędrzychowicach na 700 sztuk bydła. Obory zrobiły wrażenie na gościach z branży, rolnikach, władzach oraz mediach branżowych. Poznając całokształt funkcjonowania Firmy nie trudno było oprzeć się wrażeniu, że działała ona już wcześniej wg modnych i promowanych dziś zasad doceniania innowacji, postępu oraz idei społecznie odpowiedzialnego biznesu – pozytywnie oddziaływując na region.  Podczas jubileuszu docenieni zostali pracownicy za wieloletnią pracę, osoby wspierające przez lata  Firmę. Jubileusz był również okazją do zaprezentowania się wielu firm rolniczych z nowoczesnymi rozwiązaniami, tworząc dodatkowa atrakcję w postaci targów rolniczych. Licznie zebrani uczestnicy z kraju, województwa i z zagranicy byli pełni uznania dla pracy kierownictwa  HZZ Osowa Sień, do gratulacji ustawiały się długie kolejki. Serdecznie gratulujemy Jubileuszu i życzymy dalszych wyzwań!
NIECO HISTORII
Przedsiębiorstwo zaczęto tworzyć w lutym 1945 roku na pozostałościach opuszczonych poniemieckich majątków ziemskich. Od roku 1995 działa jako spółka prawa handlowego ze 100 % udziałem skarbu państwa, którego przedstawicielem jest ANR w Warszawie. Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o. należy do wiodących przedsiębiorstw hodowli bydła mlecznego w Polsce, funkcjonuje na 3500 ha.
Spółka jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, między innymi otrzymała certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”, nagrodę „HIT” II miejsce w ogólnokrajowym konkursie „Bezpieczne gospodarstwo rolne” jak również od wielu lat uczestniczy w krajowych wystawach zwierząt, gdzie zdobywa czołowe miejsca.
Podstawowym i najważniejszymi produktami firmy pod kątem sprzedaży są:
– w produkcji zwierzęcej: mleko, materiał hodowlany – buhajki hodowlane i jałowice cielne,
– w produkcji roślinnej: pszenica konsumpcyjna, buraki cukrowe oraz rzepak ozimy.
Poza tym wśród produktów zwierzęcych spółka sprzedaje młode byczki rzeźne oraz bydło opasowe. Z produktów roślinnych uprawia się kukurydzę na ziarno i kiszonkę, jęczmień jary i ozimy, pszenżyto, lucernę oraz uprawia się łąki i pastwiska.
Dzisiejsza lista osiągnięć, tytułów i nagród jest tak imponująca, że by nie pominąć czegoś skierujemy Państwa na witrynę HZZ Osowa Sień  – www.hodowlazwierzat.plŹródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

IMG 4235 150x150
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; ; jubileusz; ; produkcji; jubileuszu; uprawia; również; produktów; nagród; okazją; rozwoju; spółka; hodowla; zwierząt;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »