Integracja środowiska mleczarskiego, porównanie wozów paszowych, nowoczesna hodowla… i co jeszcze?

 
5 września na gospodarstwo Agromarina przybyli hodowcy bydła mlecznego z całego kraju. Wybitni eksperci z branży przedstawili jak kształtuje się obecna sytuacja na rynku mleka. Poruszono wiele ważnych zagadnień, które spędzają sen z powiek hodowcom.

5c876391 6463 48d2 928f 48262af8bd64We wtorek 5 września, na „Agromarinie”, jednej z największych farm w woj. lubelskim, odbyła się I edycja jednego z najbardziej praktycznych wydarzeń w branży mleczarskiej - Narodowego Dnia Mlecznej Fermy. Tegoroczna edycja poświęcona była przede wszystkim żywieniu bydła kiszonką z kukurydzy. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter: łączyło elementy szkolenia, wystawy, targów i dni otwartych.

Głównym organizatorem była spółka InConventus Group. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Polskiej Rady Rolniczej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Krajowej Rady Izb Rolniczych, Lubelskiej Izby Rolniczej i Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 hodowców: przeważali właściciele oraz Prezesi gospodarstw z całej Polski. Uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą ponad 40 firm wiodących prym w branży rolniczej.

Impreza rozpoczęła się rejestracją uczestników, rozdaniem materiałów konferencyjnych i prezentów od partnerów wydarzenia oraz zaproszeniem na poczęstunek śniadaniowy.
Wydarzenie zostało uroczyście otwarte przez Prezes Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, współwłaściciel gospodarstwa AGROMARINA: Rafała Stachurę, oraz Prezesa InConventus Group Maksyma Kryvonisa. Słowem wstępu obdarował zebranych również JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie p. Zygmunt Litwińczuk oraz przedstawiciele generalnych partnerów spotkania.
Uczestnicy udali się do namiotu konferencyjnego, gdzie odbywała się część teoretyczna. Głos zabrali specjaliści przekazując ważne informacje o przemyśle zwierząt gospodarskich.
Prelekcje specjalistów – część teoretyczna wydarzenia –– miały charakter funkcjonalnych, wartościowych porad, które pozwolą rozwiązać wiele problemów sektora bydła mlecznego.

Tematy wystąpień:

ADOB partnerem dla producentów mleka, Michał Kochański – ADOB
Żywienie bydła mlecznego czyli struktura fizyczna przede wszystkim, Dr Zbigniew Lach – OHZ Osięciny
Life Start – Wydajność szyta na miarę odchowu, Dr Beata Skiba, mgr inż. Józef Cogiel - Trouw Nutrition
Automatyzacja żywienia - żywienie w programie zarządzania stadem DeLaval DelPro, Dr Renata Kubiak-Włodarczyk – DeLaval Polska
Sposoby ograniczania antybiotykoterapii u bydła mlecznego, Lek. wet. Urszula Glinka - Zoetis

O godzinie 12 media pozostały w namiocie by uczestniczyć w konferencji prasowej dotyczącej aktualnej sytuacji i problemów na polskim i europejskim rynku mleka (Analiza aktualnej sytuacji oraz prognozy rozwoju rynku mleka w Polsce i Holandii. Ekologiczna produkcja mleka - czy jest to sposób na zwiększenie konkurencyjności? Bariery, korzyści, perspektywy - dyskusja.)

66155cc4 8399 4db3 a7cc 85a5a670ba51W konferencji prowadzonej przez p. Andrzeja Baryłę wziął udział p. Martjin Homan, radca rolny z Ambasady Królestwa Niderlandów, p. Tadeusz Badach, prezes OSM Krasnystaw oraz dr Rafał Stachura, prezes Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka i współwłaściciel Agromariny.
W tym czasie uczestnicy Narodowego Dnia Mlecznej Fermy mogli zwiedzić gospodarstwo oraz zapoznać się z technologiami i rozwiązaniami tam obecnymi. Zobaczyli m. in. nowoczesną dojarnię karuzelową firmy DeLaval oraz budynki inwentarskie.
Praktyczne pokazy zostały zwieńczone prezentacją wozów paszowych oraz prelekcją dr Zbigniewa Lacha z OHZ Osięciny, który rozmawiał z uczestnikami o tym jak ważne jest uzyskiwanie prawidłowej struktury paszy.
Zakończenie wydarzenia obfitowało w emocje – każdy zarejestrowany uczestnik miał szansę na wygranie cennych nagród podczas finałowej loterii. Prezenty o łącznej wartości ponad 3000 zł ufundowały firmy: Caussade Nasiona, RAGT, Trouw Nutrition, Gaspol oraz Center Plast
Ponadto przedstawiciele gospodarstw rolnych otrzymali certyfikaty poświadczające udział w szkoleniu.
Druga edycja Narodowego Dnia Mlecznej Fermy już w przyszłym roku!
Oodczas pożegnania uczestników firma InConventus Group zaprosiła na drugą edycję Narodowego Dnia Mlecznej Fermy w przyszłym sezonie, która ma odbyć się w maju 2018 r. W woj. Wielkopolskim na gospodarstwie Mróz.

Wydarzenie-szkolenie Narodowy Dzień Mlecznej Fermy okazało się świetną okazją do poruszenia wielu aktualnych problemów w branży, głównie dlatego, że w prelekcjach oraz demonstracjach znalazło się tak wiele praktycznych porad dla hodowców bydła mlecznego.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

5c876391 6463 48d2 928f 48262af8bd64
TAGI: bydła; ; mlecznej; narodowego; lubelskiego; inconventus; branży; delaval; problemów; producentów; edycja; wydarzenia; udział; prezes; hodowców; przyszłym; część; syt;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »