IX Święto kapusty w Brukach Unisławskich

– Mamy teraz czas dożynek. Piękne zwyczaje i przepiękna tradycja obrzędowa, ale przecież zboża to tylko część naszych upraw. Cieszę się, że nie zapominamy także o innych uprawach – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas tegorocznego Święta kapusty, które po raz dziewiąty odbywało się w Brukach Unisławskich.

Kolaż - Święto kapusty

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że Nizina Chełmińska, tereny nizin nadwiślańskich, ze względu na specyfikę gleb i poziom wód gruntowych to od wieków obszary uprawne warzyw, szczególnie kapustnych i dyniowatych.

– Dziękuję rolnikom, ale także gospodyniom za bogactwo warzyw i umiejętności ich kulinarnego wykorzystania – powiedział minister.

Uczestnicząc w wydarzeniu minister Ardanowski dziękował też organizatorom za przypomnienie dzieciństwa i „heblowania” kapusty oraz deptania w beczce.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że tego typu wydarzenia są doskonałą okazją do pokazania starych zwyczajów i pielęgnowania tradycji.

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

2560x
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; brukach; kapusty; ; także; uwagę; ; zwrócił; resortu; ardanowski; rozwoju; minister; Święto; unisławskich; wydarzenia; umiejętności; uprawne; warzyw; ; szczególni;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »