Fotomapy w Centrum Nowoczesnego Rolnictwa na AgroShow, Bednary, 19-22.09.2014

W dniach 19-22 września w Bednarach, w województwie wielkopolskim odbędzie się najważniejsze wydarzenie w branży techniki rolniczej i jedna z największych międzynarodowych wystaw rolniczych w Europie – Targi Agro Show. W ramach Targów przez 4 dni funkcjonować będzie Centrum Nowoczesnego Rolnictwa, w którym spółka Fotomapy zaprezentuje innowacyjną platformę opartą na bezpilotowym systemie latającym Pteryx,  przeznaczoną do zastosowań w rolnictwie precyzyjnym.

FotomapySpółka Fotomapy świadczy usługę wykonywania nalotów na zamówienie klienta, podczas których zbierany jest materiał przy użyciu specjalnej kamery multispektralnej. Dzięki jej użyciu uzyskiwane są dwie mapy - standardowa ortofotomapa w świetle widzialnym (RGB) oraz mapa w bliskiej podczerwieni (NIR). Dzięki nałożeniu obu map na siebie i dodatkowym obliczeniom można precyzyjnie określić stopień zdrowotności roślin, a co za tym idzie efektywniej zaplanować nawożenie upraw i zaoszczędzić nawet do 30 procent wydatków na nawozy.


Nowa technologia daje wiele innych korzyści. Dzięki ortofotomapie opracowanej przez spółkę Fotomapy, można dokładnie obliczyć rzeczywistą powierzchnię działek rolnych, co pozwala precyzyjnie wypełnić wnioski o dopłaty bezpośrednie i uniknąć błędów, a czas potrzebny na jego przygotowanie dokumentacji może zmniejszyć się kilkukrotnie. Przy ewentualnych sporach z ARiMR aktualna ortofotomapa zawsze będzie stanowić niepodważalny dowód. Spółka opracowała unikalną metodę pomiaru obszarów szkód łowieckich, co raz na zawsze zakończy spory z kolami łowieckimi, przy dokumentacji szkód.


Podstawową zaletą wykorzystania dronów w rolnictwie precyzyjnym jest szybkość pomiaru i możliwość jego cyklicznego powtarzania. Dzięki temu możemy otrzymać dane porównawcze i w odpowiednim momencie zareagować na zmieniające się warunki upraw.


Tegorocznym hasłem Centrum Nowoczesnego Rolnictwa podczas Targów Agro Show jest: Rolnictwo kiedyś i dziś, co ma podkreślić niezwykle dynamiczny rozwój technologii w rolnictwie. Na terenie Centrum znajdzie się zadaszony hot spot z miejscami gdzie można usiąść i skorzystać z bezprzewodowego Internetu. W głównej alejce Centrum znajdzie się także telebim, na  którym firmy wystawiające swoje produkty zaprezentują swoją ofertę i rozwiązania.
 

www.fotomapy.eu

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

fotomapy
TAGI: centrum; dzięki; rolnictwa; można; dokumentacji; którym; będzie; zawsze; targów; rolnictwie; spółka; ; agroshow; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »