Forum Wiedzy i Innowacji

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki był gościem honorowym konferencji panelowej pn. Forum Wiedzy i Innowacji”, która odbywała się 8 i 9 listopada br. w Paprotni.

Fot. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podczas wystąpienia na Forum Wiedzy i Innowacji

Fot. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podczas wystąpienia na Forum Wiedzy i Innowacji

Konferencja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Organizatorem było Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Minister zwrócił uwagę na udział doradztwa we wsparciu małych i średnich gospodarstw. Podkreślił również wagę spotkania w odniesieniu do możliwości nawiązania kontaktów, które w przyszłości będą mogły zaowocować utworzeniem grup operacyjnych w ramach działania „Współpraca”.

W konferencji uczestniczyło 220 osób w tym doradcy, przedstawiciele instytucji i jednostek naukowych oraz ponad 30 podmiotów produkujących środki i urządzenia do produkcji rolnej i przetwórstwa spożywczego. W spotkaniu uczestniczył m.in. Milan Kouril broker innowacji z Czech, który zaprezentował już działające w jego kraju grupy operacyjne.

Podczas Forum odbyły się dwie sesje plenarne, a także sześć sesji panelowych oraz posterowych w zakresie: nawozów, nasiennictwa, pasz, innowacji w ochronnie roślin, innowacyjnych rozwiązaniach w agrotechnice upraw rolniczych oraz przetwórstwa na poziomie gospodarstwa. W trakcie sesji panelowych firmy produkujące na rzecz rolnictwa zaprezentowały oferowane innowacyjne rozwiązania. Odbyła się również dyskusja nad kierunkami rozwoju i możliwościami współpracy.

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Forum Wiedzy i Innowacji 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: wiedzy; innowacji; rozwoju; przetwórstwa; obszarów; ramach; doradztwa; również; wiejskich; rolnictwa; zarudzki; ryszard; konferencji; podsekretarz; zapr;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »