Europejskie konsultacje dotyczące stosowania fosforu

Komisja Europejska w dokumencie COM(2013)517 z dnia 8 lipca 2013 r. ogłosiła Komunikat konsultacyjny w sprawie zrównoważonego stosowania fosforu. Komunikat ten po raz pierwszy podnosi na poziomie Unii Europejskiej kwestie związane ze zrównoważonym stosowaniem fosforu. KE inicjuje w ten sposób debatę na temat obecnej sytuacji oraz działań, które należy wziąć pod uwagę w przyszłości.

Celem Komunikatu jest zwrócenie uwagi na potrzebę wprowadzenia bardziej efektywnych sposobów wykorzystania fosforu, a tym samym uczynienia go bardziej zasobooszczędnym.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęca wszystkie zainteresowane podmioty, w tym w szczególności organizacje pozarządowe i przedsiębiorców, do zgłaszania do Komisji do dnia 1 grudnia 2013 r. wszelkich propozycji działań, które mogą przyczynić się do optymalnego wykorzystania tego pierwiastka począwszy od jego wydobycia, przetwarzania i stosowania, po recykling.

Komunikat COM(2013)517 z dnia 8 lipca 2013 r. jest dostępny na stronie: http://ec.europa.eu/environment/consultations/pdf/phosphorus/PL.pdf

Zainteresowane podmioty proszone są o przesyłanie swoich uwag najpóźniej do 1 grudnia 2013 r. na adres env-use-of-phosphorus@ec.europa.eu.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: stosowania; które; działań; ; europejskie; rolnictwa; grudnia; rozwoju; komunikat; wykorzystania; bardziej; konsultacje; fosforu; dotyczące; komisji; wszelkich;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »