Europejskie i światowe dyskusje o rynku mleka w Polsce z udziałem wpływowych gości

Dyrektor Agnieszka MaliszewskaXV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej to największa cykliczna konferencja branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest doskonałą platformą wymiany informacji, poglądów i doświadczeń. To najlepsze miejsce do podejmowania strategicznych decyzji dla europejskiej branży mleczarskiej. W tym roku Forum będzie miało specjalnego gościa – unijnego komisarza Phila Hogana.

Jednym z prelegentów, 18-20 października w Serocku, będzie osoba, która ma decydujący wpływ na unijną politykę rolną – komisarz ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich w Komisji Europejskiej – Phil Hogan. W konferencji wezmą też udział m.in. Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa, Michel Nalet, prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy (EDA) czy Brigitte Misonne z Komisji Europejskiej oraz wielu innych. FSM patronatem obejmują najważniejsze instytucje i ambasady.

Podczas Forum prezesi spółdzielni i firm mleczarskich, ministrowie rolnictwa z kilku krajów, przedstawiciele Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, ekonomiści i inni wybitni eksperci będą mieli okazję podyskutować o przyszłości sektora mleczarskiego.

– Charakter tej konferencji, liczba uczestników oraz ranga prelegentów to dowód na to, że Forum jest miejscem niezwykłym z punktu widzenia rozwoju europejskiej i światowej branży mleczarskiej – mówi Agnieszka Maliszewska, organizator FSM. Tegoroczna edycja Forum poświęcona będzie międzynarodowym umowom handlowym, światowej konkurencji na rynku mleka, nowym rynkom zbytu oraz temu, jak Brexit wpłynie na politykę rynku mleka. O tym jaki kraj najbardziej odczuje skutki kryzysu na rynku mleka oraz o tym, jak przygotować się na kolejną falę kryzysu.

– Na Forum poruszymy też inne ważne tematy. Między innymi dotyczące umowy z Nową Zelandią o wolnym handlu, nowych rynków – Afryka, Ameryka Południowa i Bliski Wschód – wymienia Agnieszka Maliszewska. – Warto zarezerwować sobie czas i w dniach 18-20 października być z nami w Serocku pod Warszawą – zaprasza. Ruszyła rejestracja do XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Formularz zgłoszeniowy jest na stronie konferencji http://forum-mleczarskie.org/pakiety-uczestnictwa/

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

Dyrektor Agnieszka Maliszewska
TAGI: ; europejskiej; będzie; branży; mleczarskiej; konferencji; mleczarskiej.; agnieszka; politykę; rolnictwa; października; komisji; europejskie; rozwoju; światowej; udziałem; gości; polsc;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »