Elita rolników i firm przetwórstwa żywności gościła w Pałacu Prezydenckim. Finał konkursu AGROLIGA 2013.

2ca01ed55f

Prezydent RP Pan Bonisław Komorowski wręczył laureatom listy gratulacyjne.

b15ed22cb0

Puchary najlepszym rolnikom przekazał Prezes ARiMR Andrzej Gross.

170c56c7ef

Zwycięzcy w dwóch kategoriach, otrzymali laptopy od wiceprezesa TVP Mariana Zalewskiego.

72a02d29f6

Przed spotkaniem u Prezydenta RP laureaci konkursu gościli w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie zostali przyjęci przez sekretarza stanu Kazimierza Plocke (drugi z prawej). Zdjęcia A.Kubat (3); MRiRW.

Rozpoczynając spotkanie z laureatami najnowszej, już 21 edycji konkursu AGROLIGA, gospodarz pałacu Prezydent Bronisław Komorowski, podziękował organizatorom rywalizacji za ich pracę i wkład konkursu w rozwój polskiego rolnictwa.  Zwracając się do nagrodzonych powiedział z kolei, że ich przykład napawa optymizmem, że tak wiele można zrobić w Polsce i osiągnąć sukces.  Przypominając, że obchodzimy właśnie 25 rocznicę odzyskania wolności, podkreślił, że ten okres dał wiele sukcesów Polakom i naszemu państwu. Widać to zwłaszcza w rolnictwie, które stało się liczącym się rywalem na rynkach światowych i on miał wielokrotnie okazję o tym rozmawiać z innymi przywódcami, którzy z zazdrością mówili o dokonanych postępach w naszym rolnictwie.

W czasie spotkania Prezydent Bonisław Komorowski wraz z prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Andrzejem Grossem, wiceprezesem Agencji Rynku Rolnego - Lucjanem Zwolakiem wręczyli nagrodzonym listy puchary, dyplomy i listy gratulacyjne wszystkim finalistom 21 edycji AGROLIGI, a wiceprezes TVP Marian Zalewski wręczył zwycięzcom w dwóch kategoriach rywalizacji nagrody rzeczowe (laptopy) ufundowane przez telewizję. 

Prezes ARiMR Andrzej Gross wręczał nagrody i tytuły mistrzów rolnikom. Otrzymali je:

I WICEMISTRZ KRAJOWY:
Maria i Janusz Szczypior Łyśniewo Sierakowickie;
WICEMISTRZ KRAJOWY:
Halina i Zbigniew Kądziołka  Krajów;
Iwona i Robert Bonieccy, Małszyce;
Izabela i Paweł Chojnaccy, Broszki;
Lucyna i Stanisław Zelek, Bieławoda;
Patrycja i Wojciech Pruszkowscy, Stare Jemielite.
LAUREAT KRAJOWY:
Lucyna i Tadeusz Kozar, Dziekanów;
Mariusz Bugaj, Drwalewice;
Monika i Marcin Chrząszcz Mionów;
Marta i Krzysztof  Wilk, Kosowy;
Alicja i Paweł Baran, Dzwonowice;
Elżbieta i Krzysztof Bujak, Bełzów;
Michał Szadkowski, Szarek;
Grażyna i Grzegorz Bzdęga, Sarbinowo;
Danuta i Stanisław Balińscy, Darskowo.

Wyróżnionym w konkursie przedsiębiorcom z branży przetwórstwa żywności puchary i dyplomy przekazał wiceprezes ARR Lucjan Zwolak, a prezydent Bonisław Komorowski także im wręczył listy gratulacyjne.

Przed  uroczystościami w Pałacu Prezydenckim laureaci konkursu AGROLIGA gościli w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. "Jesteście elitą  elit" powiedział na powitanie wiceminister Kazimierz Plocke,  zwracając się do nagodzonych. Zwrócił uwagę, że w każdym regionie Polski są liderzy zmieniający polską wieś i polskie rolnictwo na lepsze. Na zakończenie  tego spotkania większość laureatów otrzymała resortowe medale "Zasłużony dla Rolnictwa".

Konkurs AgroLiga jest organizowany od 21-lat. W kolejnych jego edycjach nagrodzono na szczeblu regionalnym i ogólnokrajowym, kilka tysięcy osób i firm. Najlepsi otrzymali tytuły Mistrzów, Wicemistrzów i Laureatów Krajowych AgroLigi. Konkurs organizowany jest na szczeblu wojewódzkim przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym - przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub.

 


Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

2ca01ed55f
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: konkursu; pałacu; agroliga; wręczył; rolnictwa; otrzymali; prezydent; komorowski; żywności; szczeblu; edycji; stanisław; paweł; laureaci; organizowany; tytuły; rolników; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »