Dzień Żurawia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie

Dzień ŻurawiaDnia 13 września 2015r. na terenach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie odbył się festyn przyrodniczy- Dzień Żurawia. Imprezę zorganizował Krajeński Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych działające przy ZSCKR w Sypniewie.

Festyn przyciągnął spore grono zwiedzających. Tak, jak wiosną podczas targów ogrodniczo-rolniczych swoją ofertę prezentowali sadownicy i ogrodnicy, hodowcy drobiu, Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu sępoleńskiego, rękodzielnicy i drobni przedsiębiorcy. Panie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich popisały się swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Każdy mógł posmakować pysznej czerniny i gęsiny. Serwowano potrawy z ziemniaków i kapusty. Można było skosztować serów, żuru, zupy z dyni, pasztetów oraz ciast i innych słodkości. Uczniowie kształceni w ZSCKR w zawodach gastronomicznych (technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz) serwowali potrawy z ziemniaków, kiełbasę z grilla i bigos.

Członkowie stowarzyszenia, którymi są głównie nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły, stanęli na wysokości zadania. Warto wspomnieć, że organizacja istnieje niespełna rok, a ma na swoim koncie już drugą, tak dużą imprezę.

Wszyscy zgodnie potwierdzają, że bardzo zależy nam na promocji szkoły i Sypniewa. Szkoła rozpoznawana jest w Polsce. Jej absolwenci pełnią wiele odpowiedzialnych funkcji i zajmują ważne stanowiska w różnych instytucjach. Nasi uczniowie osiągają dobre wyniki w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach. Wyniki egzaminów zewnętrznych są dobre. Dzięki temu, że szkoła nie jest „kolosem”, dbamy o każdego ucznia indywidualnie.

W imprezie uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych.

Głównym punktem niedzielnego festynu w Sypniewie był  Ogólnopolski Bieg Żurawia o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Więcborku na dystansie 10.000 m.

Na przebiegiem biegów czuwał prezes stowarzyszenia Krzysztof Dropinski – nauczyciel ZSCKR. Wśród kobiet I miejsce zajęła Renata Ćwiek z Sępólna Krajeńskiego, wśród mężczyzn poszczególne miejsca zajęli: Bartek Teusz – Zakrzewo – I miejsce, Jan Żerdziński – Górowatki - II miejsce, Władysław Pawłowski – Poborcze – III miejsce. Ogólnopolski Bieg Żurawia przygotowany został przy pomocy sprzętu zakupionego z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO). Sponsorami zawodów byli: Bank Spółdzielczy w Więcborku, Krajeński Park Krajobrazowy i Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim. Dodatkowymi atrakcjami były biegi dla dzieci i młodzieży. Młodzi zawodnicy mogli zmierzyć się w 4 kategoriach biegowych.

Scena ulokowana przy szkole tętniła życiem, a właściwie brzmieniem muzyki. Występy śpiewającej młodzieży zwieńczył koncert folkowego zespołu z okolic Darłowa – Zgagafari.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie i już zapraszamy na kolejne spotkania.

Zespół promocyjny ZSCKR w Sypniewie

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

Dzie%C5%84 %C5%BBurawia
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; sypniewie; Żurawia; dzień; rolniczego; uczniowie; kształcenia; centrum; miejsce; ; lokalnych; wyniki; szkoła; potrawy; inicjatyw; gospodyń; imprezie; szkół;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »