Drogi do Agrobiznesu – Nie tylko o zdrowiu roślin

Drogi do Agrobiznesu – Nie tylko o zdrowiu roślin


W ramach IX edycji AgroKonfrontacji ,,Drogi do  AgroSukcesu”, 29 listopada br. w  Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Andrzej Chodkowski, Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa, spotkał się ze studentami i kadrą dydaktyczną Wydziału Rolnictwa i Biologii.


W trakcie spotkania organizowanego przez Stowarzyszenie  AgroBiznesKlub, redakcję Agro i SGGW, Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa przedstawił najważniejsze zadania realizowane przez PIORiN i zwrócił uwagę, jak ważną rolę pełni Inspekcja w kwestiach związanych z ochroną roślin, sprawując kontrole i nadzór fitosanitarny nad przestrzeganiem przez podmioty  zajmujące się produkcją roślinną i obrotem materiałem siewnym określonych przepisami wymogów i procedur.  Poinformował też słuchaczy, że Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych proklamowało rok 2020 jako Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin.


Szef PIORiN odpowiadał też na liczne pytania zarówno studentów, jak i kadry naukowej SGGW dotyczące między innymi zmieniających się od 14 grudnia br. unijnych  przepisów dotyczących zdrowia roślin oraz możliwości po ukończeniu studiów podjęcia pracy w Inspekcji.


AgroKonfrontacje "Drogi do AgroSukcesu" – to spotkania wybitnych praktyków z obszaru rolnictwa i agrobiznesu oraz kreatorów polityki rolnej z młodzieżą akademicką
i pracownikami naukowo-dydaktycznymi wybranych wydziałów SGGW, podczas których goście dzielą się swoją bogatą wiedzą praktyczną z gospodarzami spotkań.

 

 Źródło
 Państwowa Inspekcja Ochrony
 Roślin i Nasiennictwa
 http://piorin.gov.pl/

125ml milk

dsc07704,k1uUwl caFOE2c Zxb2InmJmU7CNWZp6WaFsYn6ck1w
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: roślin; agrobiznesu; zdrowiu; zdrowia; spotkania; główny; ; inspektor; rolnictwa; ochrony; inspekcja; piorin; dotyczące; zmieniających; między; innymi; grudnia; unijnych ; prze;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »