Dopłaty do materiału siewnego

Agencja Rynku Rolnego oczekuje już na wnioski rolników. - Od 15 stycznia do 25 czerwca można składać wnioski o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany, zakupionego do siewu i sadzenia w terminie od 15 lipca 2013 do 15 czerwca 2014 - informuje Andrzej Bobrowski, dyrektor poznańskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego. - Wnioski należy składać w oddziale terenowym Agencji Rynku Rolnego - dodaje.

Materiałem kwalifikowanym musi być obsiane nie mniej niż 1 ha gruntów rolnych łącznie. Dopłata nie obejmuje materiału przeznaczonego na przed i poplony. W przypadku zbóż pomocą objęte są takie gatunki jak: pszenica zwyczajna, żyto, owies (nagi, szorstki, zwyczajny), pszenżyto i jęczmień; wśród roślin strączkowych: łubin (żółty, wąskolistny lub biały), groch siewny, bobik, wyka siewna, soja, a wśród okopowych - ziemniaki. - W bieżącym roku obowiązuje nowy wzór wniosku. Jest on zamieszczony na naszej stronie internetowej, można go również uzyskać u nas osobiście w placówce Agencji - wyjaśnia specjalista z ARR. Do wniosku należy załączyć m.in. oryginalne faktury zakupu lub kopie potwierdzone notarialnie bądź przez wyznaczonego do tego celu pracownika oddziału Agencji Rynku Rolnego.

Od bieżącego roku zwiększa się pula pieniędzy, z jakiej rolnik może skorzystać w ramach pomocy de minimis w rolnictwie. - Łączna kwota pomocy de minimis w rolnictwie przyznana przez ARR, ARiMR, ANR oraz inne organy i instytucje, producentowi rolnemu w okresie 3 lat podatkowych tj. w roku, w którym został złożony wniosek oraz w ciągu dwóch poprzedzających go lat podatkowych, nie może przekroczyć 15.000 euro do tej pory było to 7.500 euro. Na pewno skorzystają na tym producenci rolni siejący na większym areale - podkreśla dyrektor Agencji Rynku Rolnego.

(mt)

125ml milk


Dzięki uprzejmości Bezpłatnego Miesięcznika "Wieści Rolnicze"
Logo Miesięcznika - Wieści Rolnicze
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: materiału; dopłaty; rolnego.; sadzenia; siewnego; czerwca; minimis; pracownika;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »