DOŻYNKI DIECEZJALNE W ROKITNIE

Zgodnie z tradycją, w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w sobotę 15 sierpnia 20151r. w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbyły się Dożynki Diecezjalne.

Licznie zebrani rolnicy oraz pielgrzymi przybyli aby podziękować za plony, które w tym roku są dużo niższe z powodu suszy. Do ołtarza przyniesione zostały bochny chleba, przeróżne wieńce z tegorocznych kłosów, miód, owoce, warzywa, zioła i kwiaty.

Msza św. dziękczynna została odprawiona o godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa diecezji kaliskiej ks. bp. Edwarda Janiaka.

W uroczystościach uczestniczyła Lubuska Izba Rolnicza z Prezesem Stanisławem Myśliwcem na czele. LIR wystawiła poczet sztandarowy, a na ołtarzu delegacja złożyła bochen chleba oraz kosz dziękczynny z darami Ziemi Lubuskiej.

Na placu przy bazylice na zorganizowanym stoisku promocyjno-informacyjnym, wspólnie z TUW „TUW”, rozdawaliśmy materiały i gazety rolnicze. Odwiedzający mogli tu również zaopatrzyć się w materiały ARR.

Przewodniczący Międzyrzeckiej Rady Powiatowej LIR Błażej Szczepanik zadbał o poczęstunek dla uczestników uroczystości dożynkowych – chleb ze smalcem i ogórkiem.

Na zakończenie uroczystości, przed namiotem, odbył się obrzęd podzielenia się chlebem.

Składamy serdeczne podziękowania pani Joli Góra i towarzyszącym jej dwóm paniom za przygotowanie i wykonanie głównej dekoracji stoiska LIR, na wzór dawnej chłopskiej izby. Dziękujemy również wszystkim, którzy uczestniczyli i aktywnie włączyli się w reprezentowanie Lubuskiej Izby Rolniczej oraz za wkład przy urządzaniu stoiska promocyjnego.

E.R.

 

 

 

 

 

 

 

125ml milk

169 150x150
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ;  ; rokitnie; lubuska; stoiska; również; materiały; diecezjalne; doŻynki; poczęstunek; błażej; uczestników; uroczystości; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »