Czy są środki na ubezpieczenie upraw wiosennych?

pole4

W związku z otrzymaniem pisma MRiRW, w odpowiedzi na pismo KRIR z dnia 6 maja 2020 r. w sprawie wyczerpania środków na dopłaty do ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, zapewniającego, że w budżecie państwa są zapewnione środki finasowe na dopłaty do ubezpieczenia upraw i zwierząt gospodarskich, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, zwrócił się 14 maja 2020 r. do Ministra Rolnictwa i Rozowju Wsi z pytaniem czy dodatkowa kwota 150 mln zł na dopłaty do składek ubezpieczenia upraw zostanie uruchomiona niezwłocznie i obejmie trwającą wiosenną kampanię ubezpieczania upraw?

Do Zarządu KRIR wciąż docierają sygnały, że zakłady ubezpieczeniowe wstrzymały zawieranie umów i nie ma możliwości ubezpieczenia upraw wiosennych i sadów.

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

pole4
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ubezpieczenia; środki; dopłaty; wiosennych?; ubezpieczenie; gospodarskich; ; zwierząt; docierają; wciąż; upraw? do; zarządu; zakłady; ubezpieczania; kampanię; wiosenną; trwającą; sygnały; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »