shiuz__750 x 100 px_1

Artykuł o Tematyce EkologicznejCzas zmienić Wspólną Politykę Rolną

 

s 650 xRok 2020 jest kluczowym momentem dla przyszłości europejskiej polityki rolno-żywnościowej. W tym roku Unia Europejska i rządy krajowe podejmą najważniejsze decyzje. W czasie zagrożeń kryzysem klimatycznym, degradacją środowiska naturalnego, wyludnieniem obszarów wiejskich – konieczne jest działanie, by w przyszłości europejskie rolnictwo gwarantowało bezpieczeństwo żywnościowe wszystkim mieszkańcom UE.

 

Wkraczamy w gorącą fazę negocjacji reformy WPR - to moment, w którym możemy zapobiec zmarnowaniu kolejnej dekady! Europejskie polityki rolna i żywnościowa muszą zostać zmienione!

Rolnicy i konsumenci w całej Unii Europejskiej połączyli siły w ramach kampanii „Dobra żywność, Dobre rolnictwo” - #GoodFoodGoodFarming. Jest ona wspierana przez ponad 300 organizacji społeczeństwa obywatelskiego z 22 krajów.

Kampania prowadzona pod hasłem “Niech Cię usłyszą posłowie EU!” rozpoczyna się 19 maja, w dniu kiedy europosłowie zaczną znowu pracować nad zaplanowaniem Wspólnej Polityki Rolnej na kolejne siedem lat.

s 300 x

Celem kampanii „Dobra żywność, Dobre rolnictwo” jest uświadomienie, że:

unijna polityka rolna dotyczy nas wszystkich,
rolnictwo musi zostać przekształcone w ramach WPR,
społeczeństwo obywatelskie może i powinno mieć wpływ na reformę WPR,

a także przekonanie europosłów biorących udział w pracach nad reformą WPR i głosowaniach oraz rządów krajowych w zakresie wprowadzania WPR w planach strategicznych każdego kraju.

W każdy kolejny wtorek przez 5 tygodni (do 16 czerwca) w mediach społecznościowych organizacji skupionych w platformie GoodFoodGoodFarming będą publikowane krótkie filmy (w językach narodowych) zawierające różne żądania dotyczące reformy WPR. W Polsce filmy będą publikowane na stronie FB Koalicji Żywa Ziemia.

Pamiętajmy, że rok 2020 jest kluczowym momentem dla przyszłości europejskiej polityki rolno-żywnościowej. W tym roku Unia Europejska i rządy krajowe podejmą najważniejsze decyzje. W czasie zagrożeń kryzysem klimatycznym, degradacją środowiska naturalnego, wyludnieniem obszarów wiejskich – konieczne jest działanie, by w przyszłości europejskie rolnictwo gwarantowało bezpieczeństwo żywnościowe wszystkim mieszkańcom UE.

Wkraczamy w gorącą fazę negocjacji reformy WPR - to moment, w którym możemy zapobiec zmarnowaniu kolejnej dekady! Europejskie polityki rolna i żywnościowa muszą zostać zmienione!

 

Jeszcze nigdy społeczeństwo UE nie połączyło tak silnie swoich głosów w sprawie konieczności zmiany rolnictwa i polityki rolnej.

Więcej informacji na znajdą Państwo na stronie Koalicji Żywa Ziemia oraz na stronie akcji Good Food Good Farming

 

WWF

 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

s 650 x
TAGI: polityki; europejskie; przyszłości; zostać; reformy; europejskiej; stronie; gorącą; mieszkańcom; dekady!; wszystkim; moment; ; którym; możemy; zapobiec; zmarnowaniu; kolejnej; zmienić; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »