Artykuł o Tematyce Ekologicznej Coraz bliżej do porozumienia klimatycznego

Pierwszy projekt tekstu negocjacyjnego dotyczącego kontynuacji Protokołu z Kioto jest gotowy. To wynik zakończonej w Bangkoku nieformalnej sesji negocjacyjnej ONZ w sprawie zmian klimatu (UNFCCC).

Sesja w Bangkoku to kolejny krok na drodze do cyklicznej Konferencji ONZ w sprawie Zmian Klimatu - COP. Tegoroczna konferencja – COP 18 odbędzie się w Doha na przełomie listopada i grudnia. Jednym z jej głównych zadań będzie przyjęcie poprawki do Protokołu z Kioto, gwarantującej jego kontynuację. 

Nieformalna sesja negocjacyjna w Bangkoku była bardzo ważnym krokiem na drodze do sfinalizowania tekstu decyzji w sprawie poprawki do Protokołu z Kioto. Rozmowy skrystalizowały poglądy i stanowiska stron. Dzięki temu negocjatorzy mogą teraz z większą precyzją przygotowywać ostateczne stanowiska na konferencję Doha. Przed konferencją COP 18 w Doha, w październiku w Seulu spotkają się jeszcze ministrowie środowiska,  aby po raz ostatni wymienić poglądy. Dyskusje będą skupione przede wszystkim na kwestach finansowania klimatycznego i warunkach przyjęcia drugiego okresu rozliczeniowego Protokołu z Kioto.

Podczas spotkania w Bangkoku udalo się także osiągnąć postęp prac nad wizją nowego globalnego porozumienia w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych, które powinno zacząć obowiązywać od 2020 roku. Negocjacje porozumienia powinny zakonczyc się w 2015 roku. Ponadto, polska delegacja aktywnie promowała Warszawę na siedzibę Zarządu Zielonego Funduszu Klimatycznego.

W sesji negocjacyjnej UNFCCC w Bangkoku udział wzięło 173 państwa. Pracą polskiej delegacji rządowej kieruje Ministerstwo Środowiska.

 

Źródło
Ministerstwo Środowiska

http://mos.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »